ABA liga: Pobeda Metalca u Republici Srpskoj

Kompletirano je 20. kola ABA lige: Igokea – Metalac 72-75(25-15, 16-23, 20-17, 11-20).

U poslednjem meču 20. kola ABA lige Metalac je ostvario pobedu u gostima savladavši Igokeu u Aleksandrovcu. Igokea je dobro počela utakmicu, prvu četvrtinu je rešila u svoju korist 25-15. U drugoj je uspevala da održi razliku, a najveću prednost imala je u 17. minutu +11(39-28). Metalac pravi seriju 10-3 i Igokea je sa +3(41-38) otišla na poluvreme.

Igokea je vodila konstantno tokom treće deonice i sa +6(61-55) ušla u poslednji period meča. U poslednjoj četvrtini Metalac je iz minuta u minut topio prednost Igokee, da bi u 36. minutu poveo prvi put posle prve deonice(65-67). Nerešeno je bilo u poslednjem minutu(72-72). Ljubičić je pogodio za prednost Metalca(72-74). U narednom napadu domaći gube loptu i prave faul na Ljubičićem koji promašuje oba slobodna bacanja. Hejslip ne pogađa trojku ali Duško Bunić beleži ofanzivni skok ali gubi loptu. Katnić faulira Maleševića, koji pogađa prvo i promašuje drugo slobodno bacanje i time postavlja konačan rezultat 72-75.

Ovo je 9. pobeda Metalca u njihovoj debitantskoj sezoni u ABA ligi, i uz 11 poraza tim iz Valjeva zauzima 8. mesto. Igokea je pretposlednja na tabeli sa skorom 5-15. U 21. kolu Metalac dočekuje MZT, dok će Igokea ugostiti Olimpiju.

IGOKEA: Katnić 17, Hejslip 14, Džons 12+5as.

METALAC: Malešević 19+5sk, Jevtović 16+7sk, Jošilo 11+8sk.