ABA liga: Metalac pobedio MTZ

Metalac Farmakom – MZT 69-67 (20-16, 11-21, 22-16, 16-14).

U poslednjoj utakmici 21. kola ABA lige Metalac je bio bolji od MTZ-a. Meč je bio neizvesan do samog kraja. Gosti su imali +6 na poluvremenu(31-37), ali Metalac je uspeo da izjednači do kraja treće četvrtine. U poslednjem minutu Metalac je imao +3(67-64), a onda je Uroš Lučić pogodio trojku za izjednačenje. Zatim Nemanja Protić donosi prednost Metalcu, dok u poslednjem napadu Marko Simonovski promašuje šut za 3 poena i tako ostavlja svoj tim bez pobede.

Metalac posle 21. odigranog kola ima 10 pobeda i 11 poraza, trenutno je na deobi između 7. i 9. mesta. Teoretski Metalac i dalje ima šansu da se nađe među prve četiri ekipe ali to je samo u domenu teorije. Tim Vladimira Đokića će se boriti za mesto u Evrokupu. MTZ ima 6 pobeda i 15 poraza i trenutno je na pretposlednjem mestu na tabeli. U 22. kolu Metalac Farmakom putuje u prestonicu Bugarske gde će odmeriti snage sa Levskim, dok MZT u derbiju začelja dočekuje Igokeu.

METALAC: Protić 21+5sk+3as, Jevtović 10+5sk, Malešević 9+7sk+4as, Kutlešić 9+3sk+3as, Jošilo 9+2sk.

MZT: Samardžiski 20+20sk, Sinovec 17+5sk, Cvetković 8+4sk+4as.