ABA liga: Mega pobedom završila sezonu

Aba liga 26 kolo: Mega Leks – Igokea 100-96(19-17, 31-27, 23-30, 27-22).
Mega Leks je pobedom završila svoju drugu sezonu u ABA ligi. Iako momci koji igraju u Sremskoj Mitrovici možda zaslužuju po igračkom sastavu bolji skor i plasman, Mega je 10. na tabeli sa 11 pobeda i 15 poraza. Tim Dejana Milojevića se oprostio od sezone 2014/15 pobedom protiv Igokee. Gosti iz Republike Srpske ovu sezonu završavaju sa skorom 9 pobeda i 17 poraza na 12. mestu.

Mega je dobro počela utakmicu, povela sa +10(14-4) u 5. minutu, ali su gosti ubrzo smanjili(19-15 na kraju prve četvrtine). Gosti su preokrenuli u drugoj deonici ali Mega ubrzo vraća prednost i ulazi u drugo poluvremen sa +6(50-44).

Mega je vodila tokom čitave treće deonice ali Igokea u 30. minutu preokreće, te Mega sa -1(73-74) ulazi u poslednju četvrtinu. Žestoka borba viđena je u poslednjoj četvrtini, gledali smo rezultatsku klackalicu sve do 38. minutu kada je Mega uspela da se odlepi na +8(98-90) što se ispostavilo kao nedostižna razlika za tim iz Aleksandrovca.

Ni ova sezona nije bila uspešna za Megu, jer nije uspela da se izbori za F4. Treba biti iskren i reći da tim Dejana Milojevića nema pritisak da ostvari bolji rezultat već je njegov zadatak razvoj mladih igrača i omogućavanje povrataka iskusnijih(Kešelj i Musli). Mišljenja smo da je ovaj zadatak i ostvaren jer prva 3 igrača na listi najboljeg prosečnog broja indeksnih poena dolaze iz Mega Leksa: Dejan Musli, Nikola Jokić i Nenad Miljenović.

MEGA: Jokić 28+15sk, Zagorac 16, Nikolić 14, Krstić 12+3sk, Miljenović 8+9as.

IGOKEA: Hejslip 28, Bunić 15+11sk, Džons 14+9as, Jorović 13.