ABA liga: 12. pobeda Crvene Zvezde

Lider na tabeli uz veliki napor savladao goste iz Republike Srpske. Crvena Zvezda – Igokea 76-71(20-19, 23-14, 21-24, 12-14).

Crvena Zvezda još uvek ne zna za poraz u ABA ligi. I u 12. utakmici ove sezone ona je zabeležila pobedu i time je izjednačila rekord Olimpije iz sezone 2001/2002 kada je slovenački tim sezonu počeo sa 12 uzastopnih pobeda. Bez svog najboljeg igrača Markusa Vilijamsa domaćin se dosta mučio tokom celog meča, naročito u napadu. Igralo se koš za koš, sve do pred kraj prvog poluvremena kada je Zvezda otišla na +10(43-33). Zatim sledi treća deonica u kojoj Zvezda odlazi u jednom trenutku na +15(64-49), da bi Igokea serijom započetom u trećoj a nastavljenoj u četvrtoj četvrtini izjednačila na 64-64. Iako je trener Radonjić hteo da odmori Bobana Marjanovića, nije imao izbora kada je Zvezda izgubila vođstvo(67-69) pa je prvi centar vraćen na parket. Gledali smo uzbudljivu završnicu u kojoj je presudilo iskustvo i snažna odbrana crveno-belih. Zvezda je serijom 9-2 postavila konačan rezultat 76-71. Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Kalinić sa 13 poena, Branko Lazić je dao 12 poena, dok je Luka Mitrović brojao do 10. U gostujućoj ekipi najviše su se istakli Duško Bunić sa 14 poena, Stefan Živanović je dodao 12, dok su Jorović i Katnić ubacili 11 poena. U narednom kolu Crvena Zvezda putuje u Makedoniju na megdan MZT-u, dok će tim iz Republike Srpske ugostiti Megu Leks.