ABA: CZT pobedila pred Grobarima

Košarkaši Crvene Zvezde Telekom uspeli su da savladaju Partizan rezultatom 95 – 85 i vrate brejk.

mondo.rs

mondo.rs

CZT je bolje otvorila meč i brzo povela 4 – 0. Partizan uzvraća brzo i stiže do 4 – 4. Crno – Beli su brzo preokrenuli rezultat i poveli 10 – 6, ali je onda Zvezda oštro reagovala i preokrenula stanje na parketu 18 – 13.Crno-beli su mnogo grešili u napadu, što je Zvezda kaznila preko Kalinića i Mitrovića, koji su svom timu doneli najveću prednost u prvom periodu, od plus osam (26:18). Akojon na kraju prve deonice polaže za + 6.

Partizan u lošem napadačkom ritmu otvara i drugu deonicu, te Zvezda trojkom Dženkinsa odlazi na + 11 ( 33-22 ). Zvezda je održavala dvocifrenu prednost sve do trojke Milosavljevića za 49 – 40, a na poluvremenu je bilo 51 – 44 za CZT.

Početak drugog poluvremena prolazi u igri koš za koš, a Partizan se približio na 55 – 49. Međutim, usledila je serija grešaka koju je kaznio Dženkins trojkom za 61 – 49. Zvezda je u tim trenucima potpuno kontrolisala utakmicu, bila je sigurna u napadu, a dobra u odbrani, pa je poenima Jovića i novom trojkom Dženkinsa otišla na do tada maksimalnih plus 16 (68:52). Upravo u tim trenucima je i nervoza kod Pavlovića dostigla maksimum te je zaradio nesportsku grešku, nakon udaranja Lazića u međunožje. U samom finišu trećeg perioda razigrao se Akojon i primakao Partizan na 73 – 62.

mondo.rs

mondo.rs

Početkom 4. četvrtine nervoza se uvukla u redove CZT, posebno nakon pogotka Akojona iz velike udaljenosti za 75 – 67. U tim trenucima, i nakon 2 + 1 Mačvana a zatim i trojke, činilo se da je Partizan bizu velikog preokreta ( 75 – 74, za CZT ) ali Kalinić i Vilijams nisu mislili tako. Odgovorili su serijom 12 – 0. Milutinov je ponovo primakao Partizan na 89 – 84, ali je do kraja Dženkins pogađao za konačnih 95 – 85.

Najefikasniji u redovima CZT bili su Kalinić sa 25 poena i Dženkins sa 22 poenom. U Partizanu su najbolji bili kapiten Dragan Milosavljević sa 23 poena i Milan Mačvan sa 17 poena.