ABA: Budućnost odbranila Podgoricu

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Cedevite u „Morači“ rezultatom 81 – 76 i poveli sa 2 – 0 u polufinalnim susretima ABA lige.
Igrači Budućnosti pružili su sigurniju partiju nego u prvom meču i zasluženo su slavili.

U prvom poluvremenu viđena je velika izjednačenost i dobra igra na obe strane. U prvoj četvrtini su odbrane zakazale, a Budućnost je prvi period rešila sa 26 – 24. U drugoj četvrtini viđene su i jače odbrane, ali i slabije organizovani napadi te je Cedevita na poluvreme ponela nerešen rezultat 39 – 39.

(Photo: Budućnost VOLI)  Abaliga.com

(Photo: Budućnost VOLI)
Abaliga.com

U drugom poluvremenu košarkaši Budućnosti su ponovo bili bolji, ali nisu uspeli značajnije da se odlepe. U odlučujući period domaćin je poneo samo + 2. Upravo je poslednja četvrtina bila period igre u kojem je Budućnost ozbiljno nadigrala goste iz Zagreba. Trojkom Šehovića Budućnost je otišla na 76 – 66, i čini se već 3 minuta pre kraja prelomila meč. Cedevita je uspela da razliku svede na 5 poena, ali više nije mogla.

Najefikasniji u ekipi iz Crne Gore bili su Boris Savović sa 22 poena, kapiten Šehović je dodao 14, dok je Kuk imao čak 11 asistencija.
U ekipi Cedevite najbolji su bili Gordić sa 17 poena, uz loš šut, kao i Stanko Barać sa 15 poena.

Sledeća utakmica je na programu u subotu, a serija se seli u Zagreb. Na ekipi Jasmina Repeše je sada pritisak da svoja dva domaća duela reše pozitivno ukoliko žele finale Jadrana.