ABA: Armsted (ponovo) doneo pobedu Krki

Krka je u Novom Mestu u uzbudljivom susretu pobedila Zadar rezultatom 83:80.

Utakmica je bila puna oscilacilacija i ekipe su bukvalno naizmenično igrale dobre četvrtine. Domaćini su jako loše otvorili utakmicu i Zadar je već u šestom minutu imao dvocifrenu prednost. Pred kraj prve četvrtine Krka je dovela svoju igru pod kontrolu i to su preneli na drugu deonicu. Poluvreme su rešili u svoju korist jednim poenom razlike 36:35. U trećoj četvrtini Zadrani ponovo preuzimaju inicijativu i vraćaju se na docifrenu prednost početkom poslednje deonice. Krka je u nastavku meča pokazala da se nikada ne predaje. Zaigrali su bolje i 3 minuta pred kraj meča si stigli na samo 2 razlike. Sobin je ubrzo dao trojku da prednost poveća na 5 razlike. Armsted i Barać ramenjuju trojke, Buker vezuje 5 poena. Armsted je sa linije penala doveo Krku u prednost sa druge strane Sobin je pogodio za 2. Armsted daje trojku koju vraća Širko ali je Armsted ponovo siguran za 3. Krka je imala šansu za izjednačenje u poslednjem napadu ali su izgubili loptu.

Armsted je ponovo bio sjajan sa 23 poena 10 skokova i 5 asistencija. Pratili su ga Buker sa 20 poena i 5 skokova i Vangmene sa 14 poena. Odličan je bio i Boris Barać u gostujućoj ekipi sa 21 poenom kao i Florens sa 13 poena, 8 asistencija ali i 6 izgubljenih lopti.