ABA 2: Propala planirana fešta u Čačku, Krka izborila plasman u finale

Krka je u neizvesnoj završnici savladala Borac rezultatom 86:82 i tako izborila plasman u finale Druge ABA lige.

Krka je bolje počela utakmicu i sa nekoliko laganih poena iz reketa stigla do početne prednosti od 16:13. Tada je došlo do prekida struje u dvorani, pa je utakmica bila prekinuta više od 10 minuta. Pauza je više odgovarala košarkašima Borca koji su se prvo konsolidovali, a potom trojkama Marka Marinovića i Nemanje Todorovića stigli do visokih +7(36:29). Borac je zadržao prednost i do kraja prvog poluvremena kada je bilo maksimalnih osam poena prednosti za domaći tim(47:39).

Krka je na krilima Dine Cinca i Paola Marinelija veoma brzo vratila rezultatski egal u trećoj četvrtini, a posle poena Dalibora Đape, na semaforu je pisalo 61:60 u korist ekipe iz Novog Mesta. Marko Stojadinović je trojkom vratio rezultatski plus na stranu Čačana, ali odgovorio je na identičan način Domen Bratož, tako da je Krka nakon 30 minuta košarke imala minimalnu prednost(64:63).

Izabranici Simona Petrova su u poslednjoj deonici preko Bratoža povećali svoju prednost na 74:69, a kada je Marineli pogodio za 78:71 na nešto više od tri minute do kraja susreta, činilo se da je pitanje pobednika rešeno. Todorović je na drugoj strani promašio šut za tri poena, ali posle dve uzastopne greške Đape, Stojadinović je pogodio tri slobodna bacanja i pružio nadu Borcu.

Imao je domaći tim priliku da priđe i na jedan posed zaostatka, ali Stojadinović je promašio polaganje, a na drugoj strani miran je bio Đapa i sa trojkom odveo Krku na, ispostaviće se posle, nedostižnih +7(81:74). Usledili su poeni Pešakovića za 81:76, a isti igrač je imao priliku da smanji razliku na dva poena, ali šut za tri poena je bio neprecizan. Marineli je potom pogodio dva slobodna bacanja na drugoj strani i tako vratio sedam poena prednosti svojoj ekipi na 45 sekundi do kraja meča.

Borac se ni tada nije predao, prvo je Pešaković položio za 83:78, a potom su prvo Šiška, a onda i Bratož promašili po dva slobodna bacanja i tako ostavili Čačane u životu. Popović je na drugoj strani bio hladne ruke, pogodio je oba penala i smanjio na 83:80. Simon Petrov je tražio minutu odmora, ali njegovi igrači su odmah izgubili loptu, pa je Bratož bio primoran da faulira Marinovića koji je kao i Popović pogodio oba penala i tako doveo Borac na minimalan zaostatak(83:82).

Izabranici Raška Bojića su potom poslali na liniju penala Đapu, a ovaj je bio polovičan za 84:82. Imao je Borac priliku da izbori produžetak, Balaban je šutirao dva slobodna bacanja, ali je promašio oba, a na drugoj strani je Marineli stavio tačku na ovaj meč, za konačnih 86:82 u korist ekipe iz Novog Mesta.

Krka će sutra od 19h igrati u finalu protiv boljeg iz duela Primorska-Vršac, a šampion turnira u Čačku će izboriti mesto u Prvoj ABA ligi.

BORAC ČAČAK – KRKA 82:86 (24:21, 23:18, 16:25, 19:22)

Borac: Popović 7, Pešaković 21, Balaban 10, Prlja 0, Dimić 1, Stojadinović 6, Todorović 17, Čarapić 4, Marinović 16

Krka: Šiška 2, Marineli 20, Osolnik 0, Bratož 10, Cinac 13, Dimec 8, Đapa 15, Jošilo 13, Kovačević 5