Zvezda u finalu: Faktor Štimac!

Crvena Zvezda je posle preokreta u trećoj četvrtini uspela da sačuva prednost i obezbedi prolaz u finale ABA lige pobedom od 65:73 nad Cedevitom. O vrlo sporom ritmu utakmice svedoči 51 faul uz isti broj izvedenih slobodnih bacanja. Junak pobede crveno-belih bio je Štimac sa 17 poena i 6 skokova, pratili su ga Miler sa 14 poena i 6 skokova i Jović sa 10 poena i 6 asistencija. Pulen je predvodio Cedevitu sa 17 poena, ali uz 5 izgubljenih lopti, pratili su ga Gordić sa 13 i Vajt sa 11 poena.

Crvena Zvezda je bolje otvorila utakmicu, poenima iz šuta sa poludistance, prodora i kontre stižu do prednosti 5:10. Orijentacija Cedevite u napadu bili su šutevi za tri poena, usled dobro zatvorenog reketa od strane Zvezdine odbrane, koje Zagrepčani nisu pogađali. Mršić je prekinuo igru tajm-autom da bi sprečio rezultatsko odvajanje srpskog tima. Cedevita u nastavku igre razvija unutrašnju igru i preko Bilana i Vajta preokreće rezultat na 14:12. Poeni stižu posle sobodnih bacanja, jer je Zvezda izašla iz bonusa. Veliki problem za Zvezdu je bio ofanzivni skok Cedevite, kada su se na to nadovezale greške u napadu, Radonjić je morao da zatraži tajm-aut. Cedevita je posle tajm-auta povećala prednost novim poenima Vajta, uz tehničku grešku Radonjića, ali je Zvezda Gudurićevom trojkom smanjila razliku, pa je rezultat na kraju prvog perioda iznosio 19:16.

Veliki broj faulova u potpunosti je usporio ritam utakmice. Obe ekipe mučile su se sa šutem sa distance. Cedevita je počela pogodcima spolja, da bi kasnije poene sticali uglavnom posle prodora. Zvezdi poeni stižu iz reketa, Štimac je iskoristio svoju snagu da postigne uzastopne poene. Drugu četvrtinu obeležio je veliki broj izgubljenih lopti, srpski tim ih je napravio više, pa su Zagrepčani pred završnicu poluvremena vodili sa 31:27. Pulen je promašio veliki broj pokušaja za tri poena, ali je zahvaljujući individualnom kvalitetu mučio odbranu Zvezde prodorima. Njegovim poenima Cedevita je otišla na odmor sa prednošću od 39:34. Za Zvezdu u završnici poluvremena pogađaju Dangubić i Štimac koji su ujedno bili i najefikasniji pojedinci svoga tima u tom trenutku.

Serijom izgubljenih lopti na početku treće četvrtine Cedevita je kumovala preokretu Zvezde. Konačno je proradila igra iz pika Jovića sa svojim centrima, prvenstveno sa Štimcem, a dodatnu energiju daje, u prvom poluvremenu uspavani, Miler, koji postiže 7 poena u ovom periodu. Cedevita se održavala u rezultatskoj ravnoteži zahvaljujući poenima iz šuta spolja, ali je Zvezda u završnici uspela da se odlepi na 49:55. Štimac je u direktnom duelu u potpunosti nadigrao Žorića.

Vrlo spori tempo utakmice nije promenjen ni u poslednjoj četvrtini. Štimac je nastavio da teroriše Cedevitu iz reketa, ali je njegova misija okončana petom ličnom greškom. Cedevita je bila bez  ideja u napadu, čak ni tehnička greška klupi Crvene Zvezde, nije im donela lake poene. Mršić je pri rezultatu 55:62 zatražio tajm-aut. Cedevita se posle tajm-auta agresivnom odbranom i odličnim prodorima Gordića približila na 62:63. Zvezda je odgovorila pogodkom Milera, a onda je trojkom Lazić odlučio pobednika meča. Cedevita je pokušala da zaustavi sat faulovima i sustigne rezultat trojkama, ali to im  nije pošlo za rukom.