Partizan slavio protiv Zadra

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu Zadar sa 87:76 i tako došli do skora 10-13 u ovogodišnjem izdanju ABA lige.

Crno-Beli su snažno otvorili meč preko Džonsa, Murića i Đumića i u prvih deset minuta odigrali dobro za prednost 25-18. U drugoj deonici ekipa trenera Džikića pala je u igri, a to je Zadar u potpunosti iskoristio i preokrenuo dešavanja na terenu: 45-41 za goste na poluvremenu.

Treća četvrtina nije dobro počela po Partizan jer je Zadar došao do prednosti 49-41 (4-0), ali se onda domaći košarkaši nošeni publikom bude i beleže seriju 18-2.

mondo.rs

mondo.rs

U poslednjoj deonici Partizan je sigurnom igrom stekao prednost 85-69, a sve posle toga bilo je odrađivanje posla za najtrofejniji klub Jadrana.

Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Edo Murić sa 20 poena, 17 je doda Džons , dok je Cvetković upisao 15.

U redovima gostiju istakli su se Kouzi sa 19 i Barać sa 15 poena.