Igokea savladala Cibonu

Košarkaši Igokee iz Aleksandrovca u 21. Kolu ABA lige savladali su na domaćem parketu ekipu Cibone rezultatom 68:57 (14:17, 15:8, 20:14, 19:18), povećavši realne šanse da bh. šampion opstane u Jadranskoj ligi. Vuk Radivojević je odigrao odličnu partiju postigavši 16 poena.

Utakmica je odlučena sredinom posljednje četvrtine kada pri rezultatu 51:50 Igokea pravi seriju od 11 postignutih poena preko Komatine, Miloševića i Radivojevića a prima samo jedan za 62:52 na nešto manje od četiri minute do kraja. Do kraja utakmice imala je Igokea i 14 poena prednosti, ali je Sirišćević uspio da trojkom na kraju smanji razliku na 68:57.

Utakmica je bila izuzetno tvrda, sa jakim odbranama, ali i sa mnogo izgubljenih lopti (Cibona 17, Igokea  10). Igokea je u nekoliko navrata imala preko deset poena prednosti, ali je tek sredinom posljednje četvrtine uspjela da prelomi utakmicu.

Najistaknutiji igrač u pobjedi Igokee bio je Vuk Radivojević sa 16 postignutih poena. Dvocifreni u domaćem sastavu bio je još samo Miloš Komatina sa 12 postignutih poena.

U sastavu Cibone, koju sa klupe predvodi bh. trener Damir Mulaomerović  najviše poena je postigao Ante Žižić sa 13 postignutih poena, Ivan Siriščević je dodao 10.

Cibona je bolje otvorila utakmicu, u prvoj četvrtini postigli su tri trojke te u sedmoj minuti utakmice imali prednost od pet poena razlike, bilo je 15:10. Do kraja prve četvrtine Igosi uspijevaju smanjiti prednost na tri poena razlike, nakon deset minuta igre na semaforu je stajalo 14:17.

Igokea ulazi mnogo bolje u drugu četvrtinu, u kojoj Cibona nije postigla poene više od šest i po minuta, dok Igosi za to vrijeme postižu 15 poena.  Nakon što je Nemanja Krstić vezao dvije trojke za 29:17, trener Cibosa Damir Mulaomerović je morao da zove time-out. Nakon minute odmora, Marin Rozić postiže trojku, za prve poene Cibone u ovoj četvrtini, ali u narednim napadima cibosi prave greške, bacaju lopte u aut, prave greške u vođenju. Nakon jedne sudijske odluke, Damir Mulaomerović je prigovorio sudijama, te dobio tehničku grešku, nakon čega se njegovi igrači bude, te prave seriju od osam vezanih poena do kraja četvrtine. Igosi upadaju u probleme, te u posljednje tri minute ne postižu niti jedan poen, nakon 20 minuta rezultat je bio 29:25.

Igokea u drugo poluvrijeme ulazi serijom od osam poena, te odlaze na 12 razlike. Cibosi u narednim minutama vraćaju se zahvaljujući Žižiću na pet poena zaostatka, ali onda opet Igosi prave seriju preko Pešakovića i Bookera za 14 poena razlike. Do kraja četvrtine Cibosi smanjuju na deset poena razlike preko Sirišćevića i Florencea.

Cibona nastavlja započetu seriju sa kraja treće četvrtine, te preko Sirišćevića i Žižića dolazi na samo jedan poena razlike na šest minuta do kraja. Ali, tada se Igosi bude te prave seriju 11:1 preko Komatine, Miloševića i Radivojevića, poslije koje Cibona se nije uspjela vratiti u ovu utakmicu.

Igokea je nastavila niz pobjeda, posljednje tri utakmice su savladali svoje protivnike. Obje ekipe su nakon ovog kola na omjeru 9 pobjeda i 12 poraza.

Igokea u narednom kolu u subotu, 30. januara  igra u Novom mestu protiv Krke, dok  Cibona dan kasnije dočekuje na svom parketu Sutjesku iz Nikšića.