Miler junak Zvezdine pobede

Zvezda umalo prokockala već dobijenu utakmicu. Miler trojkom presudio neizvešnu završnicu i doneo pobedu crveno-belima nad Olimpijom 77:69.

Zvezda je pokušala da iskoristi snagu Cirbesa u napadu na početku utakmice, ali je on imao nešto slabiju realizaciju. Olimpija je stekla prednost Lešićevom inteligentnom igrom u reketu i dobrim utrčavanjima. Kada je Zvezda skupila u odbrani, a Kinzi dvaput pogodio sa poludistance,vratila  se u igru. Olimpija je odgovorila preko trojki Zagorca i do kraja četvrtine povela sa 23:16.

Olimpija je loše počela drugu četvrtinu, u napadu su promašivali, a u odbrani imali problem da zaustave Štimca. Na tajm-autu je rezultat bio 25:22. Olimpija se posle tajm-auta vratila preko Lešića i iskoristila promašaje za tri poena Zvezde. Sa nekoliko loših faulova i izgubljenih lopti, Olimpija je dozvolila preokret Zvezde. Miler je pogađao slobodna bacanja, a ostali igrači postizali lake poene iz kontri, pa je Zvezda povela sa 37:33. U završnici su Kinzi i Zagorac pogodili otvorene šuteve za tri, pa je na poluvremenu rezultat bio 40:36.

Olimpija je celu treću četvrtinu jurila i sustizala Zvezdu. U odbrani su igrali vrlo agresivno, a u napadu koristili utrčavanja i prodore Lešića i kasnije Nikolića. Zvezda je u ovoj četvrtini imala veliki broj raspoloženih igrača, u završnici četvrtine uspeli su da vežu pet trojki( Gudurić dve), dok je Olimpija promašivala i gubila lopte u napadu, pa se pred poslednji period igre ušlo sa rezultatom 64:51.

Zvezda je na početku četvrtine sa Milerovih 5 poena podigla prednost na +16, iskoristivši nastavak loše igre Olimpije u napadu. A onda je usledio neverovatan pad u igri crveno-belih. Već pobeđena Ollimpija je na sredini poslednje četvrtine počela da se vraća u igru agresivnom odbranom, dok su opušteni igrači Zvezde pravili neshvatljive greške u napadu, solirali i promašivali iz svih pozicija. Rajt je predvodio agresivnu i brzu Olimpiju, koja je poenima iz tranzicije spustila razliku na 67:71, kada je Radonjić zatražio drugi tajm-aut u četvrtini u nameri da spase svoj tim poraza. Odbrana Olimpije je u ključnom napadu Zvezde ispustila iz vida Milera koji postiže odlučujuću trojku za 74:67 i pobedu. U poslednjim sekundama utakmice gledali smo penal završnicu koja nije bitnije promenila tok utakmice.

Najbolji u ekipi Crvene Zvezde bio je Kvinsi Miler sa 25 poena i 8 skokova, dok je Olimpiju predvodio Sava Lešić sa 16 poena.