Važna pobeda za Limož

Košarkaši Limoža savladali su na gostovanju ekipu Šolea rezultatom 79-70 i tako zabeležili veoma važnu pobedu u borbi za plej of.

Košarkaši trenera Vujoševića u meč su ušli snažno, poveli sa 10-2, a prvu četvrtinu su Vesterman i drugovi zaključili sa dobrom defanzivom i +5 (16-11). Do velikog pada u igri došlo je u drugom periodu, kada se ekipa Šolea najpre vratila u egal, a zatim i preokrenula stanje na parketu (29-27). Ipak, Limož je uspeo da u dobrom ritmu zatvori poluvreme i sa prednošću od 38-31 ode na veliki odmor.

eurocupbasketball.com Photo: Miguel Angel Polo

U nastavku susreta, utakmica je bila neizvesna (55-51 krajem treće deonice), sve dok se tim Limoža nije odvojio na dvocifrenu prednost (71-59). Do kraja su igrači trenera Vujoševića sigurno održavali predost i zabeležili važnu pobedu koja ih ponovo približava mestu koje vodi u plej of.

Najefikasniji u pobedi Limoža bili su bivši plejmejker Partizana Lester Mekejleb sa 17 poena, dok je Osman Kamara dodao 12.

U sastavu Šolea efikasni su bili Trapani sa 16 poena i Rusel sa 15.