U18: Debakl Srbije…

Košarkaši Srbije U18 katastrofalno su poraženi od Rusije rezultatom 70-43, a konačan ishod je mogao biti i gori.

fiba logo fibaeurope.com

fiba logo
fibaeurope.com

Naši košarkaši nisu prikazali apsolutno ništa vredno pomena na ovom meču, dok su Rusi od početka gospodarili parketom i tačno znali na koje kvalitete igraju.

U prvom poluvremenu Rusi su zaigrali čvrsto i došli do velikih 35-13. U nastavku je viđena ista slika (3. četvrtina: 21-10), dok su izabranici selektora Gurovića uspeli da ublaže poraz tek u završnih 10 minuta u revijalnoj košarci.

Tonojan je bio najefikasniji kod pobednika sa 16 poena, Andrianov je dodao 15, dok su Lopatin i Motovilov upisali 13, odnosno 11 poena.

Jedini dvocifreni u našoj selekciji bio je Novak Musić sa 12 poena, uz slab šut iz igre.