Srbija ubedljiva protiv Turske, Marjanović vodio

Košarkaši reprezentacije Srbije U18 nadigrali su vršnjake iz Turske u drugom kolu turnira “Albert Švajcer” rezultatom 79-57.

Najzaslužniji za ovakav rasplet utakmice su timska igra Srbije, borbenost i dobro igranje kontranapada.

U sastavu Srbije najefikasniji je bio junior Barselone Andrija Marjanović sa 18 poena, a dvocefreni učinak su imali još i Glišić (14p.), kao i dvojac Radanov-Simanić (po 10.p). Odličnu partiju za našu reprezentaciju pružio je i organizator igre Uskoković sa 6 poena i 7 asistencija.

U turskom sastavu istakli su se Bitim sa 16 poena i Genc sa 11, dok je plejmejker Al upisao 7 poena i 6 asistencija.

fibaeurope.com

Srbija je slabo ušla u meč, a većim delom prve deonice prednost je bila na strani Turske. Vezanim greškama protivnika, u poslednjim sekundama prvog perioda, Srbija stiže do nerešenog rezultata 14-14.

Preokret u toku meča nastupio je u drugih 10 minuta igre, kada su naši reprezentativci stekli dvocifrenu prednost, koja je na poluvremenu iznosila +10 (41-31). Moglo je biti i ubedljivije da koncentracija u odbrani nije padala u nekoliko navrata u poslednjem minutu prvog dela susreta, što su Turci kaznili otvorenim šutevima.

Nastavak susreta doneo je agresivniju igru Turske, dosta faulova, ali i periode dobre igre naše reprezentacije. U tom periodu predvodničku ulogu je preuzeo najpre Glišić, a zatim su se priključili i Marjanović i Uskoković.

Kako se utakmica približavala kraju, budio se i krilni centar Boriša Simanić koji je sve bolje skakao, a izveo je i potez meča kada je zakucao sa dve ruke prošavši dva čuvara.

Na kraju, ubedljiva pobeda za Gurovićeve izabranike. Igra nije bila najlepša, ni najbolja, većim delom meča, ali je i takva bila dovoljna za lak trijumf nad solidnim protivnikom. Ukoliko se diskutuje o pozitivnim stvarima u igri, to su svakako timski duh, prepoznavanje uloga u sastavu, i odlično korišćenje individualnih prednosti većine naših igrača. Ono što ne raduje toliko su ozbiljniji defanzivni propusti, brzanje u napadu i pad koncentracije u “manje bitnim” delovima susreta.