Srbija ubedljiva na otvaranju u Manhajmu

Reprezentacija Srbije uspešno je započela turnir “Albert Švajcer” u Manhajmu, pobedom nad nacionalnim timom Australije rezultatom 87-58.

Srpski košarkaši odigrali su dobru utakmicu u napadu, dok su defanzivno prikazivali i periode slabije igre i dekoncentracije.

Svakako, to se nije odrazilo na rezultat, pa selektor Gurović i momci svakako mogu biti veoma zadovoljni prikazanim na otvaranju u Manhajmu.

basketball-bund.de

Australija se dobro držala u prvoj četvrtini, najviše usled slabije komunikacije srpskih igrača u odbrani. Nakon uvodnih 23-19 za izabranike trenera Gurovića, druga deonica u potpunosti pripada Srbiji (24-12), pa se na poluvreme otišlo sa 47-31 na semaforu.

Srbija je rutinski odigrala i drugo poluvreme, i lako došla do ubedljive pobede nad Ozijima 87-58.

Vodeći igrač srpskog sastava bio je Miloš Glišić sa 18 poena i 7 skokova, a dvocifreni su bili još i Momirov (13p.), Musić i Radanov (po 12p.), kao i Simanić i Marjanović sa po 11 poena. Najbolji asistent sastava bio je Radanov sa 4 uspešna dodavanja.

U ekipi Australije najefikasniji je bio Vajt sa 11 poena.