Srbija poražena od Litvanije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem kolu druge faze od strane reprezentacije Litvanije rezultatom 73:72. Ovim porazom Srbija je drugu rundu završila na 4. mestu i igraće protiv selekcije Turske u četvrtfinalu.

sport.blic.rs

Naše košarkašice su igrale sjajno na početku meča. Ubacile su čak 32 poena u prvoj deonici. Litvanke nisu imale pravi odgovor pa je razlika rasla i do 15 poena. U drugoj četvrtini se desio pad s obzirom na to da su samo 4 košarkašice našeg tima postizale poene u prvoj četvrtini. Litvanija je ovo iskoristila i prišla na samo 3 poena razlike na poluvremenu. Naše košarkašice su održavale prednost do sredine poslednje deonice kada su Litvanke povele poenom razlike. Na minut pre kraja meča Litvanke su povele sa 71:67. Usledila je penal završnica u kojoj se naše devojke uspele da ponovo priđu na poen prednosti. Čak su izborile i napad za pobedu, ali pokušaj Jelene Milovanović nije bio uspešan.

Najbolja u selekciji Srbije bila je upravo Milovanovićeva sa 14 poena. Pratile su je Sonja Petrović sa 12 poena, koliko je ubacila i Ana Dabović, dok je Milica Dabović dodala 11 poena.

Za selekciju Litvanije fenomenalna je bila Kamila Nacickaite koja je ubacila 21 poen. Dobre su bile i Petronite sa 14 poena i Guckauskaite sa 11 poena.

Naše reprezentativke meč sa Turkinjama igraju u sredu od 18h.