Limož pobedom otvorio sezonu

Košarkaši Limoža savladali su ekipu Dižona u svojoj dvorani rezultatom 75-70, nakon preokreta u poslednjoj deonici.

Nakon malog broja poena u prvom poluvremenu i blage prednosti za Dižon, igrači oba sastava su se raspucali u 3. deonici. Dižon je ostao u vođstvu i nakon isteka 30. minuta košarke, ali je gostujući sastav imao samo +4.

lepopulaire.fr

Limož je situaciju na parketu preokrenuo jakom odbranom i otvaranjem odlučujuće četvrtine serijom 6-0. Do kraja se Dižon nije više vraćao u vođstvo i pobeda je zasluženo pripala ekipi koju sa klupe predvodi trener Duško Vujošević.

Najefikasniji u sastavu Limoža bili su Kamara sa 17 poena i Bjuford sa 14. Dobar je bio i slovenački šuter Klemen Prepelič sa 13.

Amerikanci Grant i Majlsbili su najbolji u sastavu Dižona sa 15, odnosno 14 postignutih poena.