KLS: Lider siguran, Vojvodina ubedljiva

U 22. kolu košarkaške lige Srbije ekipa FMP zadržala je prvo mesto u direktnom duelu sa Konstantinom 80 – 74.
U današnjim mečevima Vojvodina je odličnom igrom savladala OKK Beograd u Novom Sadu sa 94 – 69. Vrednu pobedu na gostovanju ostvario je i Vršac koji je nakon velike borbe savladao Spartak sa 75 – 71. U veoma uzbudljivom meču Tamiš je savladao Smederevo na gostovanju sa 91 – 88.

FMP – Konstantin 80 – 74

FMP je do pobede nad Konstantinom došao zahvaljujući odličnoj igri u prvoj četvrtini koju je FMP obio sa 20 – 13. U kasnijem toku susreta FMP i Konstantin su bili u egalu, ali Nišlije nisu imale snage za preokret.

Najbolji u redovima FMP bio je Marko Gudurić sa čak 30 poena ( indeks 40 ). Dobar je bio i Vojislav Stojanović sa 11. Konstantin je predvodio Strahinja Stojačić sa 10 poena , a dobar je bio i Vladimir Đorđević koji je takođe postigao 10 poena i imao 4 asistencije.

Vojvodina – OKK Beograd 94 – 69

Vojvodina je već u prvom poluvremenu obezbedila značajnu pobedu. Posle solidnog otvaranja utakmice i vođstva 18 – 13, u drugoj četvrtini Vojvodina pojačava tempo i drugu deonicu dobija 33- 16. OKK Beograd ni jednog momenta nije bio blizu da ugrozi sigurnu pobedu Novosađana.

Najbolji u dresu Vojvodine bili su Jovišić sa 22 poena, Jovan Novak sa 7 poena i 8 asistencija kao i Čampara sa 14 poena.
Bolji od ostalih u OKK bili su Radetić sa 22 poena, Malidžan sa 17 poena i 6 asistencija kao i Kužeta sa 16 poena.

Spartak – Vršac 71 – 75

Vojvođanski derbi dobili su igrači Vršca. Nakon izjednačenog prvog poluvremena i treće četvrtine i smenjivanja ekipa u vođstvu, igrači Vršca krucijalnu prednost stiču u 4. četvrtini koju dobijaju sa 19 – 13.

Najbolji u ekipi Vršca bio je Miloš Dimić sa čak 30 poena, a odličan je bio i Apić sa 15. U dresu Spartaka odličan je bio Babović sa 20 poena a dobar je bio i Predrag Prlja sa 10 poena i 13 skokova.

Smederevo – Tamiš 88 – 91

Najuzbudljiviji meč nekompletnog 22. kola viđen je u Smederevu gde je domaćin posle velike borbe prepustio bodove gostima iz Pančeva. Ekipa Tamiša do trijumfa je stigla u poslednjoj deonici ( 25 – 19 ).

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Kruščić sa 21 poenom, Kesar sa 19 poena kao i Simić sa 20. U domaćoj ekipi odličan je bio Stefan Živanović sa 24 poena i 7 asistencija, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.