EP: Srbija lako protiv Britanije

Košarkašice Srbije nastavile su sa sigurnim igrama na Evropskom prvenstvu. Nakon Letonije i Hrvatske, ubedljivo je poražena i Velika Britanija rezultatom 76:54.

sport.blic.rs

Izabranice Marine Maljković kontrolisale su meč od prvog do poslednjeg minuta. Iako u prvom poluvremenu nisu igrale najbolje u napadu, dobra odbrana omogućila im je da održavaju dvocifrenu prednost. U drugoj deonici bilo je dosta grešaka, što su Britanke kažnjavale trojkama. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se vrate u meč, i Srbija nakon prvog poluvremena ima 10 poena prednosti –  36:26.

Tokom treće deonice, naše devojke su dodale gas, odlepile se na +24, lišile meč svake neizvesnosti i mirno privele meč kraju.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Petrović sa 17 poena. Pratila je Milovanović sa 12, a Pejdž je zabeležila dabl-dabl učinak, 11 poena i 10 skokova.

U timu Velike Britanije najkorisnija je bila Vandervel sa 13 poena, jedan koš manje zabležile  su  Klark i Kolins, dok  je Fegbani brojala do 11.

U poslednjem kolu prve faze takmičenja, Srbija će odmeriti snage sa Rusijom.