Dva lica Partizana

Hala “Ranko Žeravica” je bila ispunjena do vrha. Naime, navijači Partizana su već sat vremena pre početka susreta napravili dugačke redove ispred ulaza. Izbrojano je oko četiri hiljade pristalica, ali i pored ovakve podrške, Partizan je u pripremnom meču protiv Antverpena, na kraju, izgubio rezultatom 79-72.

Iako su zbog povrede ovaj meč propustili Adin Vrabac, Branislav Ratkovica i Kenan Karahodžić, Partizan je odlično otvorio susret. Novi plejmejker, Vilijam Hečer je bio vidno raspoložen za igru, ali to nije bilo dovoljno, pa je prvu deonicu dobio belgijski predstavnik rezultatom 18-15. U drugoj četvrtini se Partizan konsolidovao, što je donelo boljitak u igri i to se osetilo rezultatski. Napokon su navijači crno-belih imali priliku da vide američkog “kombo beka” Frenka Robinsona, kao i povratnika Novicu Veličkovića. Zanimljivo, na nekih 19 sekundi do kraja prvog poluvremena, u hali je nestalo struje, tako da je utakmica na kratko prekinuta. Nakon pauze, Hečer je ubacio “flouter” i doneo Partizanu “plus pet” i na najbolji način završio prvo poluvreme. Rezultat na poluvremenu je bio 30-25 u korist crno-belih.
U drugom poluvremenu se osetila nesigurnost u igri srpskog vicešampiona, što je protivnik znao da kazni. Veoma brzo su ušli u seriju i preokrenuli rezultat u svoju korist. Veoma ubedljiva treća deonica i pred poslednjih deset minuta, prednost su imali košarkaši Antverpena, 55-46.
U poslednjem kvartalu, previše grešaka za izabranike Aleksandra Džikića, što u odbrani, što u napadu. Nesigurnost u reketu se osetila i u ovoj četvrtini, tako da Luković, Majstorović i Koprivica nisu imali odgovor na igru protivničkih centara, pa su košarkaši Antverpena nešto lakše nego što se očekivalo došli do zasluženog trijumfa. Ubedljiviji poraz Partizana ublažio je već pomenuti Vilijam Hečer i potvrdio da će na njega moći ozbiljno da se računa u novoj sezoni.
Nakon Oldenburga i Oradea, Antverpen je pokazao da zna kako se igra protiv Partizana. Naredni protivnik crno-belih biće bugarski Lukoil. Meč se igra u petak, od 20h, ponovo u hali “Ranko Žeravica” i ponovo će ulaz biti slobodan.