CSKA na korak od titule!

U drugom finalnom meču CSKA je uz sjajnu igru Miloša Teodosića na svom parketu savladao Himki rezultatom 94:81.

Srpski reprezentativac je za 25 minuta zabeležio 18 poena i 6 asistencija. Sa 17 poena ga je pratio Kaun, a dvocifreni su bili Kirilenko, de Kolo i Voroncevič.

U ekipi Himkija najkorisniji je bio Dejvis sa 14 poena, a 13 poena dodao je Koponen.

cskabasket.org

cskabasket.com

Prvu deonicu obeležila je ujednačena borba. Moskovljani su do prve osetnije prednosti +6 došli u 6. minutu, kada je de Kolo bio precizan za tri poena.  Međutim, nisu dugo čekali na odgovor sa druge strane. Himki se preko Monije vraća u meč, a u poslednjem minutu dolaze i do -1. Klejver je tada faulirao Kirlilenka, koji je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, a Markoišvili se nadovezao pogotkom za tri poena i ovaj period igre završen je rezutatom 29:24.

U drugoj četvrtini CSKA dodaje gas i nakon asistencije de Koloa, Kaun zakucava za prvu dvocifrenu prednost 37:27.  Himki tada gubi ritam, a izabranici Dimitrisa Itudisa lako održavaju prednost i na odmor odlaze pri rezultatu 47:37.

Drugo poluvreme otvorio je sjajni Miloš Teodosić, koji je ubacio tri trojke, a na njegove poene nadovezivao se Džekson i CSKA dolazi do +23 i rešava meč. Do kraja treće deonice, Himki je uspeo da smanji prednost na -10, te je rezultat u ovom trenutku 71:61.

Ni u odlučujućih 10 minuta gosti nisu uspeli da pronađu odgovor za jačeg protivnika, koji je rutinski priveo meč kraju i sada se nalazi na korak od nove titule.

Sledeći meč na programu je 8. juna a prednost domaćeg terena će imati Himki.