CSKA deklasirao Himki

U prvom finalnom meču VTB lige, branilac titule CSKA je opravdao ulogu favorita i bez velikih uzbuđenja savladao ekipu Himkija rezultatom 89:62.

Srpski reprezentativac Miloš Teodosić na parketu je proveo 17 minuta i za to vreme ubacio 7 poena uz 6 asistencija i 3 skoka.

U ekipi Dimitrisa Itudisa najefikasniji su bili Nando de Kolo sa 17 poena. Isto toliko zabeležio je i Hajns, a dvocifren je bio i Kaun sa 13 poena.

Najkorisniji u timu Himkija bio je Kaponen sa 17 poena, a Popović mu je asistriao sa 12.

cskabasket.com

Moskovljani su praktično dobili meč već u prvoj četvrtini, kada su vrlo brzo napravili dvocifrenu prednost 17:7. Do kraja deonice, prednost raspucanih domaćina raste i nakon prvih 10 minuta u rukama imaju sigurnih +17, odnosno 32:15. Ni u drugoj četvrtini ekipa Himkija nije pružila otpor. Itudisovi momci kažnjavali su svaku grešku gostiju i prvo poluvreme završili rezultatom 53:34.

Igrači Himkija ni u drugom poluvremenu nisu popravili utisak. Do kraja utakmice gledali smo puko odrađivanje posla i samo je bilo pitanje kojim će se rezultatom završiti utakmica. Na kraju, velikih 27 poena prednosti za ekipu CSKA, odnosno 89:62.

Naredni meč je na programu u petak, a domaćin će ponovo biti CSKA.