ANGT: Zvezda dobila Albu

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su berlinsku Albu rezultatom 98:78 (24:17, 22:27, 31:12, 21:22) u trećem kolu grupe A te time potvrdili prvo mjesto u ovoj grupi.

Branioci titule još jednom su pokazali sav svoj talenat i sigurno je da će svim ekipama biti najteže protiv crveno-belih.

Početak utakmice je pripra Zvezdi, nakon deset minuta igre imali su prednost 24:17. Ipak  se Alba vraća u drugoj četvrtini te na poluvrijeme odlaze sa zaostatkom od jednog poena, bilo je 46:44

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada Zvezda postiže čak 31 poen, a prima samo 12, za veliko vodstvo od 77:56. U posljednjoj četvrtini Zvezda je rutinski privela kraju utakmicu slavivši na kraju sa 98:78.

Ovo je bila prva utakmica u kojoj Zvezda nije uspjela da postigne 100 poena.

Još jednom je svoj raskošan talenat pokazao Boriša Simanić koji je za nešto manje od 20 minuta na terenu postigao čak 25 poena, dodavši šest skokova. Dvocifreni u pobjedničkom sastavu bili su još Petar Rebić sa 15 poena i sedam asistencija, postigavši pet trojki iz 11 pokušaja, te Aleksa Radanov sa 13, Matija Radović sa 12 i Stefan Đorđević sa 12 poena i 10 skokova.

U sastavu Albe najbolji pojedinac bio je Ferdinand Zylka postigavši 20 poena, sedam skokova i pet asistencija.