Alba osvajač kupa Nemačke!

Košarkaši berlinske Albe osvojili su kup Nemačke pobedom nad Bajernom rezultatom 67-65. Junak trijumfa bio je Dragan Milosavljević…

Obe ekipe su napadački slabo otvorile nadmetanje u finalu, Alba je nakon uvodnih deset minuta vodila 13-11. U nastavku prvog poluvremena, sastav iz Berlina je odigrao vrlo slabo, dok je Bajern preko Tejlora i Savanovića izgradio osetniju prednost 34-25.

t-online.de

t-online.de

Treća deonica obeležena je očajnom igrom Bajerna koji je postigao samo 9 poena, pa se ekipa Albe vratila u egal. U poslednjem kvartalu ekipe su bile efikasnije, a čovek odluke je bio bivši kapiten Partizana Dragan Milosavljević koji je flouterom na 5 sekundi do kraja postavio konačan rezultat.

Alba je mogla i jednostavnije doći do trofeja, ali su “Žuti” ispustili +8 u poslednja dva minuta susreta. Pobedu je odbranio Milosavljević.

Najefikasniji igrači u sastavu Albe koju sa klupe vodi trener Obradović bili su bivši centar Crvene Zvezde Kikanović sa 19, Tejlor je dodao 18, a Milosavljević 11.

U ekipi Bajerna dvocifreni su bili Tejlor sa 14, Savanović sa 13 i Gavel sa 11 poena.