Partizan osvojio U18 turnir u Sarajevu

Košarkaši Partizana osvojili su turnir u Sarajevu u organizaciji KK Bosna Royal. Crno-Beli su u finalu savladali ekipu Širokog rezultatom 72:70.

Partizan je do pobede došao pogotkom Latinovića za 3 poena iz kornera na 5 sekundi do kraja.
sport1.ba

sport1.ba

Široki je prvi nametnuo svoj ritam u meču, pa se nakon egala do rezultata 20-20, odvojio najpre na 34-22, a do poluvremena je uspeo da održi dvocifrenu prednost. Na pauzu se otišlo sa prednošću +13 (41-28) za Široki.
U drugom poluvremenu Široki je otvorio dobro, ali je zatim usledio pad koji Glišić i drugovi nisu uspeli u potpunosti da iskoriste zahvaljujući promašenim zicerima pri rezultatu 50-46 za Brijeg. Sa druge strane, lako primljeni 2+1 odveli su Široki na 55-46 na kraju 30. minuta košarke u Skenderiji.
Želju za preokret Partizan je pokazao već početkom 4. deonice, a Glišić i ekipa su je i materijalizovali pri rezultatu 59-58 za Široki, kada je pogođena trojka, a zatim je Glišić položio za 63-59. Ekipa Partizana je nastavila snažno do 69-63, kada je usledio neobjašnjiv pad. Ekipu iz Beograda lako su pobede mogla da koštaju promašena bacanja Glišića na 69-66, ali ipak nisu zahvaljujući pogotku Latinovića.
HKK Široki: Šušak 2, Planinić 7, Čolak 13, Batinić, Mikulić, Zadro 19, Dreznik 4, Pervan 3, Soldo 2, Čović 3, Drežnjak 17 i Damjanović.

KK Partizan: Laković, Latinović 5, Glišić 32, Anđić 4, Popović, Tadić 10, Komazec, Novaković, Jerotić 8, Hadžić 2, i Gašić 4.

MVP turnira u Sarajevu je Miloš Glišić.
U ranijem meču dana, za 3.mesto, pobedu je odnela Crvena Zvezda koja je nadigrala Jolly sa 74-58. Skoro 30. minuta igrala se egal košarka, ali je onda Zvezda prelomila na krilima dobrih Radovića (16 poena) i Rebića (14 poena).