Strazbur se revanširao Mornaru

U utakmici sa pregršt lijepih poteza ali ne tako zanimljivoj rezultatski Strazbur je slavio kod kuće protiv Mornara rezultatom 93:62

Mornar je dobro otvorio utakmicu serijom 9-2 ali je domaća ekipa odgovorila jačom igrom u odbrani i presla u vođstvo sredinom prve četvrtine.Gosti su uzvratili odličnim šutem za 3 poena, vezujući 4 trojke za redom, ali je Strazbur zadržao minimalnu prednost na kraju prvog perioda.Strazbur mnogo bolje otvara drugu četvrtinu i nakon par konfuznih posjeda Mornara bez Jonesa, domaći su napravili prednost od 7 poena.Timeout Pavićevića nije urodio plodom, njegovi puleni su nastavili da se muče sa odbranom Strazbura, a domaći su nastavili da pogađaju trojke u visokom procentu pa su prednost uvećali na 17 poena.Do odlaska na odmor, Strazbur je poveo sa 25 razlike, dok su za 3 šutirali 9/12, većina iz čistih pozicija.

U drugom dijelu, Strazbur je rutinski održavao prednost iz prvog poluvremena, i bez većih problema kontrolisao utakmicu.Mornar je u trećem periodu ipak uspio da smanji prednost domaćih na “samo” 18 poena.U drugom poluvremenu Mornar je dao šansu igračima koji su manje igrali ove sezone jer je utakmica bila praktično rješena u prvom poluvremenu.Do kraja su gosti rutinski održavali prednost i čak uspjeli i da je uvećaju, da bi na kraju zasluženo slavili pred svojim navijačima uz pregršt lijepih poteza koje su im pružili noćas.

U Strazburu su poeni bili ravnomjerno raspoređeni a istakli su se Jaiteh sa 14 i Romeo Travis sa 13 koševa, dok su u ekipi Mornara najefikasniji bili Lamont Jones sa 17 i Cameron Tatum sa 12 poena.