Mornar deklasiran u Španiji

U 2. kolu grupe D FIBA Lige šampiona, ekipa Tenerifa je opravdala ulogu favorita i dominantno slavila kući protiv barskog Mornara rezultatom 103:57 (29:7. 22:22, 21:18, 31:10)

Ekipa Mornara je loše otvorila meć o čemu svjedoči činjenica da su prve poene postigli tek na 3 minuta do kraja prve četvrtine, dok su domaćini znali da iskoriste svaki propust u odbrani koja noćas nije bila na nivou.Mornar je nakon katastrofalne prve četvrtine pokušao da se vrati u meč ali su domaći imali odgovor na sve i rutinski priveli utakmicu kraju.Ekipa sa Kanarskih ostrva nije spustala nogu sa gasa ni u poslednjoj četvrtini gdje su čak i uvećali prednost stečenu na početku utakmice.

U ekipi Tenerifa najefikasniji je bio Carl English sa 22 poena u isto toliko minuta a pratio ga je iskusni Davin White sa 15 pogodaka.U ekipi Mornara istakao se Momo Jones sa 15 poena a dvocifreni su jos bili Waller (12) i Ellis (11).U narednom kolu, Tenerife gostuju ekipi Juventusa dok Mornar dočekuje Megu Leks u Baru.