AEK savladao Mursiju, Šakota dobar

U drugoj utakmici ovogodišnjeg F4 Fiba Lige Šampiona, ekipa AEKa je pobijedila Mursiju.

Prva četvrtina je bila uglavnom izjednačena, ekipe su se smjenjivale u vodstvu a prednost domaćim na kraju prvog perioda je donio Meni Hars. Rezultat je bio 18:17 za domaće.

Druga četvrtina je manje-više bila u istom ritmu, s tim da je AEK održavao prednost i pauzu se otišlo sa +6 za AEK, odnosno 40:34.

Egal tokom čitavog meča se prenio i na treći period, u kom je Mursija redovn bila na minimalnom zaostatku a treći period su završili sa samo poenom zaostatka, 55:54 za AEK.

Četvrta četvrtina je bila u istom tonu, AEK u prednosti, Mursija stiže. U momentima kada se činilo da je Mursija blizu preokreta, Delroj Džejms je imao odličnu sekvencu i svom timu obezbjedio pobjedu i finale, rezultat je bio 77:75.

Najefikasniji u ekipi AEKa bio je Meni Haris sa 20 poena. Naš Dušan Šakota je ubacio 15 a bolji od njega je bio Kevin Punter sa 16 poena.

U poraženoj ekipi Mursije istakli su se Vitor Benite sa 19, Klevin Hena sa 17 i Ovie Soko sa 12 poena.