Zvezda srušila PAO u završnici

Crvena Zvezda je nastavila niz pobeda i savladala Panatinaikos sa 72:66. Najbolji u redovima pobednika bili su Simonović sa 13 poena, Mitrović sa 11, Kuzmić sa 10 poena i 14 skokova i Jović sa 7 poena, 5 skokova i 8 asistencija. U PAO-u je najbolji bio Gabrijel sa 23 poena, Džejms sa 19 poena i Rivers sa 12 poena i 6 skokova.

Crvena Zvezda je počela utakmicu sa fantastičnih 6 i po minuta. Odlična odbrana naterala je PAO na izgubljene lopte i omogućila je lake poene iz tranzicije. Drugi deo jednačine koja je omogućila uvodnu seriju 16:0, bil je odlična igra na niskom postu crveno-belih i promašaji PAO-a sa distance. Jedino što nije štimalo u Zvezdi bio je šut za tri poena, što im se i osvetilo u završnici prve četvrtine. PAO je zaigrao sigurnije i serijom trojki uz par poena iz tranzicije vratio se u meč i smanjio veliki zaostatak na 20:14.

Crveno-beli trojkaškom serijom otvaraju drugu četvrtinu i blago povećavaju prednost. PAO je odgovorio poenima iz prodora, a kada su i sami vezali par pogođenih šuteva sa distance zaostatak je spušten na -3. Posle tajm-auta, koji je zatražio Radonjić, Zvezda je uspela da dođe do nekoliko važnih poena iz reketa, dok je PAO ušao u seriju promašaja za tri poena, pa su domaći na odmor otišli sa prednošću od 39:33.

Treća četvtina je počela loše za crveno-bele. PAO je iskoristio nekoliko njihovih grešaka u napadu i došao do izjednačenja poenima iz šuta spolja i tranzicije. Zvezda je povratila prednost sredunom ovog perioda poenima iz unutrašnje igre, da bi PAO u završnici iskoristio slab šut Zvezde spolja i kroz dobar ofanzivni skok i prodore uspeo da napravi preokret. Zvezda je brzo uspela da okrene minimalnu prednost PAO-a i u poslednju četvrtinu uđe sa rezultatom 57:56.

U poslednjoj četvrtini igralo se vrlo čvrsto, pa su napadi oba tima uz veliki trud dolazili do poena. Igralo se koš za koš sve do same završnice. U poslednja 2 minuta Zvezda je odradila odličan posao u odbrani, potpuno zaustavivši napade PAO-a, a Simonović je uz malu pomoć Kuzmića odveo crveno-bele na +7 i obezbedio pobedu minut pre kraja.