Zvezda srušila Barselonu na krilima Gudurića

U 3. kolu Evrolige Crvena Zvezda je pred 18 hiljada navijača savladala ekipu Barselone rezultatom 76:65 (9:16, 31:15, 20:17, 16:17)

Barselona je u Beograd došla oslabljena usled povreda nekoliko bitnih igrača ali kao svojevrsni favorit.Utakmici je prisustvovao prvi čovjek Euroleague Jordi Bertomeu koji je ozvaničio vijest da će se završni turnir najboljeg evropskog klupskog takmičenja 2018 igrati u Beogradu.

Barselona je bolje otvorila utakmicu gdje je raspoloženi Brad Oleson donio početnu prednost gostima, a početak je protekao u znaku odbrana obje ekipe.Nakon početne nervoze, ekipa Zvezde se konsolidovala u drugoj četvrtini i zaigrala bolje i energičnije što je uslovilo seriju od 8 poena Gudurića dok je Simonović trojkom donio prednost Zvezdi koju oni do kraja nisu ispuštali.Pau Ribas je tada zadobio nezgodnu povredu Ahilove tetive koja će ga odvojiti od terena nekoliko mjeseci i to je dodatno  poremetilo igrače Barselone što su igrači Crvene Zvezde znali da kazne.U drugom poluvremenu Zvezda je poenima Kuzmića i Jenkinsa uspjela da se odvoji na dvocifrenu prednost koju Barselona do kraja nije uspjela da dostigne.Niska petorka Barselone u poslednjoj četvrtini dala je neke rezultate ali nije uspjela da promjeni momentum utakmice pa je za preokret bilo kasno.Zvezda je utakmicu završila sa 28 asistencija na 30 pogodjenih šuteva.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Marko Gudurić sa 21 poenom (30 PIR) a pratili su ga Simonović sa 13 i Bjelica sa 12 pogodaka.U Barseloni najefikasniji su bili Brad Oleson sa 15 poena i Viktor Claver sa dabl-dabl učinkom od 12 poena i 10 skokova.U narednom kolu Barselona dočekuje Brose dok Zvezda ide u goste Panatinaikosu.