Zvezda rutinski protiv Galatasaraja!

Crvena Zvezda je pred svojim navijačima ubjedljivo slavila protiv Galatasaraja 77:58 i napravila jedan od bitnih koraka ka plejofu.

Oba tima su ušla oprezno u meč, Galatasaraj sa idejom da zaustavi pik igru Zvezde stalnim preuzimanjem a domaći sa karakteristično agresivnom odbranom na perimetru.Branko Lazić je fantastično otvorio utakmicu sa 3 trojke, uglavnom iz otvorenih pozicija i stvorio prednost koju su crveno-beli održavali do kraja četvrtine.Igralo se koš za koš u nastavku, dok Galatasaray nije ušao u problem sa faulovima i izašao sa dosta niskom petorkom pa se Zvezda odvojila nakon dobre igre u oba smjera, gdje su na pravi način iskorišćeni missmatchevi.Proradila je i pik igra Zvezde pred kraj druge četvrtine kada se Zvezda odvojila na dvocifrenu prednost.Do poluvremena Zvezda je došla do rekordne prednosti od 19 poena.

Nastavila je Zvezda da forsira igru preko Kuzmica u trećoj četvrtini dok je Galatasaraj nastavio da se muči u šutu za 2.Zvezda je nastavila sa agresivnom odbranom koja je skroz izbacila iz ritma goste.Nakon 27 minuta, Zvezda je vodila 26 razlike, čime je utakmica praktično rješena.Do kraja je Galatasaraj uspio samo da ublaži poraz i ubilježi 16 poraz.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Branko Lazić sa 17 poena (5/5 trojke) i Ognjen Kuzmić sa 16 poena i 8 skokova.U redovima Galatasaraja jedini dvocifren je bio Vladimir Micov sa 11 poena.