Zvezda prosula + 21…

Košarkaši Strazbura savldali su Crvenu Zvezdu rezultatom 78-75 zahvaljujući odlicnoj odbrani u drugom poluvremenu.

Francuska ekipa svela je Crveno-Bele na samo 23 poena za 20 odlučujućih minuta, a nakon takvog izdanja je sve dobro iz prvog poluvremena palo u vodu.

Crvena Zvezda je bila osetno bolji rival u prve dve deonice, ali se u nastavku pokazala tačnom izreka da kada pada onda i pljušti. Beuboa i Lelu su, efikasnošću u napadu, doneli svojoj ekipi pobedu koja ih za ozbiljan korak približava TOP 16 fazi.

Nakon gubitka meča u kojem su imali +21, treneru Radonjiću i ekipi ostaje da analiziraju neshvatljiv pad u igri, ali i da se ozbiljno pripremaju za anstavak takmičenja jer je Bajern napravio ozbiljan kiks i izgubio na svom parketu od Fenerbahčea.

Najefikasniji u ekipi Strazbura bili su Žeremi Lelu sa 24 poena, dok je Beuboa dodao 17. U ekipi Crvene Zvezde najbolji su bili Miler sa 23 i Simonović sa 18, ali i promašenom trojkom za produžetak.