Zvezda predvođena Bjelicom ponizila Uniks

Crvena Zvezda je prekinula niz loših rezultata i napravila odličnu uvertiru pred odlučujuće utakmice u sezoni. Slavili su protiv Uniksa sa 83:65.

Zvezdin napad je opet slabo otvorio utakmicu. Izabranici Dejana Radonjića su upisali samo 2 poena za sedam minuta košarke, ali srećom po njih, ni gosti se nisu iskazali pa je prvi period završen rezultatom 10:14. U nastavku je viđena napadačka rapsodija domaćina. Čak 30 poena je Zvezda postigla u drugoj četvrtini i na veliki odmor otišla sa 9 poena prednosti(40:31).

Na startu trećeg perioda, gosti su opet uhvatili priključak i držali ga sve do poslednje dve minute treće čevrtine kada je bilo 49:49. Nakon toga su po 4 poena upisali Čarls Dženkins i Nejt Volters za seriju 8:0 domaćina. Posle toga, Uniks nije uspeo da se vrati, pa je Zvezda bez većih problema privela meč kraju. Konačan rezultat je bio 83:65.

Milko Bjelica je odigrao jednu od najboljih partija u crvenom-belu dresu. Sa 19 poena je predvodio svoj tim do pobede, a istakao se i Marko Gudurić sa 18 poena. Kit Lengford je sa 16 poena predvodio strelce ekipe iz Kazanja.

Ovo je bila 16. pobeda Crvene Zvezde u Evroligi, ali najvažniji meč sezone tek predstoji. U poslednjoj rundi takmičenja, Darušafaka i Crvena Zvezda će u direktnom okršaju odlučiti ko će biti poslednji putnik u četvrtfinale Evrolige. Ta utakmica je na rasporedu 7. aprila u Istanbulu. Uniksu je ovo bio 22. poraz u najelitnijem klupskom košarkaškom takmičenju u Evropi, a u poslednjem kolu im sledi derbi začelja protiv Olimpije u Milanu.