Zvezda posle drame do pobede

Košarkaši Crvene Zvezde zabeležili su pobedu protiv Galatasaraja na gostovanju u Istanbulu rezultatom 85-83 nakon vrlo uzbudljive završnice.

Spretniji i srećniji bili su Crveno-Beli koji su minus od tri poena pretvorili u pobedu serijom 5-0 u poslednjih 100 sekundi igre. Crvenu Zvezdu je do trijumfa odvela dobra saradnja Gudurića i Kuzmića, kao i Jovićeva ukradena lopta za novih dva poena iz kontranapada.

novosti.rs

novosti.rs

Turski predstavnik na to nije umeo da odgovori – najpre je Aleks Tajus promašio oba slobodna bacanja, a zatim i Ostin Dej šut za 2 poena i pobedu sastava Ergina Atamana. U međuvremenu je i Zvezda imala šansu da “zatvori” meč preko Gudurića, ali je flouter ovog beka bio neprecizan. Ipak, taj promašaj nije kažnjen i Crveno-Beli u Beograd dolaze sa dva osvojena boda.

Utakmica je počela odličnom igrom u napadu Galate i zbunjenošću sastava trenera Radonjića, a to su domaći iskoristili za prednost od 30-17 nakon prve četvrtine. obrnuta slika viđena je u drugom i trećem periodu. Najpre se raspucao Marko Simonović i vratio Zvezdu u egal, a zatim su Beograđani otišli na ubedljivo vođstvo u 3. deonici. To nije bilo dovoljno za miran finiš, pa se košarkaši turskog tima vraćaju na samo -2 (67-69).

Poslednja četvrtina je tekla u igri na talase, ali su oba tima stalno bila na maloj razdaljini. To je iskoristila Crvena Zvezda i uspešno finiširala susret.

Najefikansiji u timu srpskog predstavnika bili su Simonović sa 23 poena i Jović sa 14 (9 asistencija), a u Galati su se istakli Dej sa 24 i Tajus sa 19 poena, ali obojica tragičari.