Zvezda ispustila pobjedu u Moskvi

Košarkaši CSKA su večeras uzbudljivoj završnici savladali Crvenu zvezdu rezultatom 77:76 (20:20, 24:28, 19:12, 14:16) u drugoj utakmici četvrfinala Evrolige.

CSKA je poveo sa 2:0 i za plasman na završni turnir potrebna mu je još jedna pobeda, a naredni susret ova dva tima zakazan je za ponedeljak u 20.45 časova.

Utakmica je odlučena u posljednjim sekundama, imala je Zvezda priliku da pobijedi. Stefan Jović je krenuo na prodor, ali su mu na tri sekunde do kraja sudjeni koraci. Nakon toga je napravljen Voroncević koji je promašio oba slobodna bacanja, a Kinsey sa zvukom sirene preko pola terena nije bio precizan.

Utakmica sa dva različita poluvremena, u prvom su obje ekipe bile vrlo efikasne. Zvezda je igrala jaku odbranu, primoravši CSKA na 11 izgubljenih lopti dok su oni imali samo četiri. Obje ekipe su u prvom poluvremenu postigle po pet trojki. U drugom poluvremenu Zvezda je teško stizala do poena, CSKA je stegla odbranu. Izabranici Dejana Radonjića imali su u drugom poluvremenu 10 izgubljenih lopti, dok je CSKA izgubio pet lopti.

Pobjednike je predvodio Kyle Hines sa 19 poena, dok su Nando De Colo i Cory Higgins postigli po 13 poena.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Stefan Jović sa 15 poena, po 14 su postigli Marko Simonović i Tarence Kinsey, a Kvinsi Quincy Miller 11.

Zvezda je odlično počela i vodila sve do pred kraja prve četvrtine. Crveno-beli su imali i sedam poena prednosti, ali su rano ispunili bonus, pa je domaćin zahvaljujući poenima sa slobodnih bacanja lako nadoknadio zaostatak.

Utakmica je bila izjednačena do sredine druge četvrtine, kada je Zvezda ponovo stekla veću prednost trojkama Stefana Jovića i Branka Lazića. Crveno-beli su do poluvremena imali i osam poena prednosti, a posebno je bio raspoložen Marko Simonović, koji je tada postigao tri trojke iz četiri pokušaja.
Košarkaši CSKA su postepeno smanjivali zaostatak tokom treće deonice, a sredinom nje i ponovo povela. U trenucima kada je CSKA stizao prednost na terenu nisu bile prve dvije violine CSKA De Colo i Teodosić. Probleme gostima u tim trenucima pravili su Hines i Jackson.

Zvezdini igrači teško su u posljednjoj četvrtini postizali poene, što je domaćin iskoristio i povećavao prednost.
Stefan Jović je vezanim poenima vratio Zvezdu u igru, pa je utakmica riješena u završnici. Play crveno-belih je novu trojku pogodio minut i 13 sekundi prije kraja za novo vodstvo.
Miloš Teodosić je brzo vratio trojku za novih plus dva domaće ekipe, Zvezda potom nije iskoristila napad, ali je ukrala loptu protivniku i poenom Kinsija sa slobodnog bacanja došla do minus jedan.
Nakon dobre odbrane, crveno-beli su imali posljednji napad, ali su Joviću tri sekunde prije kraja dosudjeni koraci. Nad Andrejem Voroncevičem je napravljen faul, on je promašio oba bacanja, a Kinsey šutem sa više od pola terena nije uspio da postigne koš, pa je CSKA pobjedio i došao na korak od plasmana na fajnal-four.