Zvezda dominantim prvim poluvremenom oduvala Baskoniju!

Zvezda je odnijela važnu pobjedu na jednom od najtežih gostovanja u EL protiv ekipe Baskonije rezultatom 69:87.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, pa su na početku uspjeli da poentiraju iz tranzicije dok su se domaći nastavili da muče protiv agresivne odbrane Zvezde.Uspjeli su gosti da donekle nađu napadački ritam do kraja četvrtine, ali je Zvezda uspjela da serijom 6-0 završi četvrtinu.Nastavila je Zvezda u istom ritmu u nastavku dok se Baskonija nastavila muciti protiv pritiska na loptu koju je pravila gostujuća ekipa, rezultirala je sa nekoliko kontri Zvezde koja je u sredinom druge četvrtine došla do prednosti od 21 poena.Očajnički je Sito Alonso pokušavao da nađe pravu petorku da bi se na odmor otišlo sa 23 poena prednosti.

Baskonija je ušla agresivnije u drugom poluvremenu i preko Hange koji je svojom energijom u oba smjera najavio nešto jači otpor u trećoj četvrtini.Zvezda je nastavila sa mirnom igrom u napadu i preko veze Jovic-Kuzmić dolazila do poena.Došla je Zvezda i do rekordne prednosti od 28 poena ali je Baskonija odgovorila sa 5 poena jednog od svjetlijih tačaka noćas, Kima Tilliea.Niko Laprovitola je usao u ritam pred kraj četvrtine pa je prednost smanjena na 21 poen.Baskonija je nastavila da agresivno napada reket gostiju i smanjuje prednost dok je Zvezda predugo zadržavala loptu bez ikakve konkretne ideje u napadu što je uslovilo timeout Radonjića na 14 razlike za Zvezdu početkom zadnjeg perioda.Zaigrala je Zvezda angažovanije u napadu i preko noćas maestralnog Jovića i PnR igre prvo sa Kuzmićem pa onda sa Simonovićem došla ponovo na 20 poena prednosti.Do kraja je Zvezda iskontrolisala utakmicu i slavila zasluženo na jednom od najtežih gostovanja u EL.

U pobjedničkoj ekipi najviše poena je imao Simonović sa 23 poena i 5 skokova (3 trojke) i večeras maestralni Jović sa 18 poena i 12 asistencija uz samo 1 izgubljenu loptu.Baskoniju su predvodili Larkin sa 16 poena a pratio ga je Tillie sa 12 koševa.