Zvezda bolja od Kuće, Galata u TOP 16

Crveno beli drugi u grupi D. Crvena Zvezda – Laboral Kuća 90-82(18-18,28-27, 24-18, 20-19)

Crvena Zvezda je po četvrti put u svojoj istoriji pobedila Kuću Laboral. U utakmici koja je odlučivala ko će biti drugi u grupi D, domaćin nije kalkulisao i zasluženo je pobedio. U prvom poluvremenu gledali smo neizvesnu utakmicu, a u drugom košarkaši beogradskog kluba su preuzeli rezultatsku kontrolu i zadržali je do kraja. Zvezda je imala više skokova(43-37), više asistencija(22-19), a bolja je bila u ukupnom broju indeksnih poena(106-93). Zvezda je dva puta ove sezone pobedila Kuću, isto kao i prošle. Mladi tim Crvene Zvezde je 6 puta pobedio u Evroligi ove godine i tako sa drugog mesta u grupi ide u drugu fazu. Zajedno sa Crvenom Zvezdom u narednu etapu ide i turski Galatasaraj, dok će Olimpijakos i Kuća Laboral biti u drugoj grupi.

Crvena Zvezda: Vilijams 23+5sk+8as, Marjanović 12+12sk, Blažić 11+2sk, 10+9sk+3as, Cirbes 9+3sk, Dangubić 9+3sk.
Kuća Laboral: Bertans 16, Tili 14+7sk, Džejms 13, Kuzer 10+4sk+5as.

Galatasaraj je prošao u narednu fazu. Turski tim je kod kuće savladao lidera grupe Olimpijakos 79-74(20-18, 16-20, 21-12, 22-24). Bila je to neizvesna utakmica u dvorani Abdi Ipekči, koja se igrala bez prisustva publike. Grci su vodili na poluvremenu, Galatasaraj je odigrao odlično treću četvrtinu i poveo +7(57-50), da bi se početkom četvrte odlepio na +11(63-52). Gosti iz Pireja se nisu predavali iako je ova utakmica za njih bila bez rezultatskog značaja, smanjili su na 67-66 i ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Karlos Arojo doneo pobedu svom timu. Treba reći da je Ergin Ataman koristio svega 7 igrača u rotaciji. Olimpijakos je prvi u grupi D sa skoro 8-2, dok je Galatasaraj četvrti sa učinkom 4-6.

Galatasaraj: Arojo 24, Micov 13+5sk, Jang 13+13sk, Pocius 11+3sk, Guler 10+4sk+5as.
Olimpijakos: Lodžeski 22+3sk, Spanulis 11+5as, Hanter 10+6sk.

Valensija je razbila Neptunas kod kuće rezultatom 103-65(28-17, 24-14, 23-18, 28-16) i tako se pobedom oprostila od Evrolige. Gosti iz Litvanije nisu uspeli da pobede na strani ove sezone u Evroligi i to ih je koštalo plasmana u dalju fazu. Valensija je završila takmičenje na poslednjem mestu u grupi D sa skorom 3-7, dok su Litvanci zauzeli peto mesto sa skorom 4-6 i samo im je jedna pobeda nedostajala za plasman u narednu rundu. Obe ekipe će nastaviti takmičenje u Evrokupu, koji je Valensija prošle godine osvojila.

Valensija: Harangodi 20+8sk, Dubljević 19+5sk, Lončar 15+4sk+4as, Agilar 13+3sk, Nedović 11+5as+3sk, Sato 11+10sk, Ribas 10+5as.
Neptunas: Gailius 15+6sk+4as, Zavackas 11+4sk.