Željkov Fenerbahče opet poražen u Atini

Srpski stručnjak nije uspeo ni iz četvrtog pokušaja da savlada svoj bivši klub u Atini, Panatinaikos je slavio protiv Fenerbahčea rezultatom 81:70(23:14, 18:23, 20:15, 20:18).

Otkad je preuzeo klupu Fenerbahčea, Željko Obradović se četiri puta vraćao u Atinu na gostovanje “svome” Panatinaikosu kojem je doneo pet trofeja namenjenih šampionu Evrolige i sva četiri puta je izgubio.

“Zeleni” su od samoga početka nametnuli svoj ritam i stekli prednost a čitavim tokom susreta, pobednik se nije dovodio u pitanje. Gosti su vodili samo jednom na meču i to u prvoj četvrtini nakon trojke Kostasa Slukasa(9:10). Fenerbahče je dobro finiširao prvo poluvreme serijom 12:3 i tako spustio prednost domaćina na samo -4(41:37).

Tokom treće deonice, izabranici Željka Obradovića su uglavnom preko poena Slukasa i Nanalija držali jednocifren zaostatak ali početkom poslednje četvrtine Burusis je preuzeo stvar u svoje ruke, pogodio dva važna šuta za visokih +14(66:52) u tom momentu. Poslednji trzaj i šansu za povratak, ekipa iz Istanbula je imala na 1:30 do kraja susreta ali Džejms Nanali je promašio važan šut za tri poena, na drugoj strani mirne ruke je bio Džejms Feldin koji je pogodio van linije 6,75m i tako stavio tačku na i. Konačan rezultat je bio 81:70.

Najefikasniji u redovima Panatinaikosa je bio Nik Kalates sa 16 poena i 11 asistencija, Demetris Nikols je pružio vrlo dobru partiju upisavši 14 poena a dvocifreni su još bili Džejms Feldin i Kej-Si Rivers sa po 10 poena. U Fenerbahčeu je Nanali odigrao utakmicu sezone, imao je 21 poen, Kostas Slukas je susret završio sa 13 a Ekpe Judo sa 10 poena.

Nakon ove pobede, Panatinaikos se nalazi na šestoj poziciji na tabeli sa sedam pobeda i pet poraza i u narednom kolu će gostovati u “gradu mode” ekipi Milana koja je u velikoj krizi, izabranici Jasmina Repeše su večeras upisali peti uzastopni poraz u Evroligi. Fenerbahče nakon ovog neuspeha deli drugu poziciju sa još tri ekipe(Real Madrid, Olimpijakos, Baskonija) a u narednoj rundi takmičenja ih očekuje gradski derbi protiv Darušafake pred svojim navijačima.