Željkov Fenerbahče odneo pobedu u istanbulskom derbiju!

Pukla “stotka” u dvorani Ulker. Razliku za konačnu pobedu domaćina (100:79) donela prva četvrtina.

Izuzev prve deonice (25:10), u nastavku utakmice gosti su bili ravnopravan protivnik, da bi konačno poklekli u posednjih 5 minuta igre. Povukao je ekipu Fenerbahčea Ali Muhamed početkom utakmice, da bi ubedljivu prednost pred prvi odlazak na odmor doneo svojim poenima Zofri Lovernj. Uz šuterski raspoloženog Mahmutoglua (3/4 šut za tri) koji je zabeležio 16 poena, upravo su njih dvojica bili najefikasniji igrači domaće ekipe. Muhamed je meč završio sa 15 poena, dok je sjajnu partiju Lovernj krunisao sa 13 poena, 8 skokova uz 6/8 šut iz igre. Sjajnom odbranom Fenerbahčea, ekipi Darušafake dozovljeno svega 10 poena u prvih isto toliko minuta. U drugoj deonici, napadački širi i rasploženiji gosti su izašli kao pobednici (21:27). Od početka drugog poluvremena do finiša utakmica bio je rezultatski egal, ali su izabranici Željka Obradovića u poslednjih 5 minuta igre “ubacili u petu brzinu” i pregazili ekipu Darušafake.

Jan Veseli je ubacio 13 koševa, koliko i Marko Gudurić, dok je Nikola Kalinić na svoj konto upisao cifru 7. Dok su kod gostujuće ekipe jedini sa dvocifrenim učinkom bili McCallum sa 16 poena, 7 asistencija i Eric 17 poena uz 5 skokova.