Željkov Fener srušio Baskoniju u poslednjoj četvrtini

Ekipa Fenerbahčea slavila sa 72:74!

Na krilima Lovernja i Datoma, gosti stigli do važne pobede u jednoj od najinteresantnijih utakmica 6.kola Evrolige. Iako je Baskonija važila za blagog favorita i u dobrom delu meča imala prednost, na kraju je prevagnuo individualni kvalitet izabranika Željka Obradovića.

U prvom četvrtini se igralo u mini-serijama obe ekipe, da bi s’ početka druge deonice pa do poslednje sekunde uglavnom bila utakmica na jedan posed lopte. Najveću prednost Baskonija je imala na kraju treće četvrtine pri rezultatu 55:48, ali je prvenstveno sjajnom odbranom Fenerbahčea došla do jako neizvesne završnice u kojoj su gosti bili uspešniji i odneli dva boda.

Najefikasniji kod gostiju bili su Lovernj koji je postigao 15 poena, Datom 16, dok je srpski reprezentativac Nikola Kalinić meč završio sa 9 poena uz 4 skoka. Ekipu Baskonije predvodili su Diop (17 poena, 6 skokova) i Šengelija (15 poena, 5 skokova).

Kratak pregled utakmice u video zapisu ispod.