Žalgiris srušio Zvezdu u poslednjoj četvrtini

Crvena Zvezda poražena je od litvanskog Žalgirisa sa 79:88. Najbolji u pobedničkom timu bili su Kavaliauskas sa 20 poena, Milaknis sa 19, Ulanovas je ubacio 14 poena, dok je Vestreman postigao 7 poena, uz 7 skokova i 8 asistencija. U poraženom timu najefikasniji su bili Bjelica sa 19 poena i 5 skokova, Simonović i Dangubić sa po 16 i Volters sa 15 poena i 5 asistencija.

Posle početnog navikavanja na Zvezdinu čvrstu odbranu i par izgubljenih lopti, Žalgiris je odigrao odlično u napadu u prvoj četvrtini. Zvezdina odbrana nije mogla da zaustavi šuterski raspoloženog Milaknisa, koji je pogađao uzastopne trojke, što je uz dodatne poene iz pik end rola i prodora bilo dovoljno da Žalgiris napravi veliku prednost. Zvezda je promašivala sa niskog posta i šuta sa distance,a retki poeni dolazili su sa slobodnih bacanja. U drugom delu ovog perioda Zvezda pogađa prve trojke i uspeva da smanji zaostatak na 16:24.

Zvezda je dramatično poboljšala igru u drugoj četvrtini, naročito u napadu, mada je i odbrana uradila važan posao u preokretu koji viđen u ovom periodu igre. Spoljna linija crveno-belih potpuno je nadigrala odbranu rivala postižući veliki broj poena iz prodora. Odličnu rolu imao je i Bjelica, koji je dobro iskoristio nemogućnost čuvara da prate njegove kretnje izvam reketa. Žalgiris je poene tražio iz pik end rola, a šutevi spolja su bili uglavnom iznuđeni i retko precizni. Kada bi Zvezda zaustavila saradnju spoljne i unutrašnje linije rivala, prednost Žagirisa bi se topila. Na odmor se otišlo sa rezultatom 44:42.

Zvezda je u trećoj četvrtini predvođena Dangubićem crpela poene iz vrlo dobrog šuta aa tri poena i tranzicije. Žalgiris je počeo ovaj period izgubljenim loptama, ali su se brzo konsolidovali i uspeli da odgovore sa par pogođenih trojki i dodali poene iz prodora, koji su im omogućili da drže nerešen rezultat. Veliki udar za Zvezdu bila je tehnička greška Simonovića, ujedno i peti faul, pa su crveno-beli u nastavku ostali bez usluga dotad svognnajefikasnijeg igrača. U poslednji period se ušlo sa rezultatom 66:66.

U četvrtoj četvrtini oba tima su igrala čvrste odbrane i pokušavala sa niskog posta da dođu do poena iz reketa. Žalgiris je imao mnogu bolju relizaciju iz reketa u ovon periodu, dok su se crveno-beli mučili. Kada je litvanski tim počeo da podiže razliku Zvezda je pokušala da zaostatak stigne kroz šut za tri poena, ali su i u tom segmentu igre zakazali, pa je poraz bio neizbežan.