Žalgiris je treći, sjajna četvrtina Kulagina

Košarkaši Žalgirisa porazili su ekipu CSKA u meču za treće mesto, rezultatom 79:77 i tako sebi rezervisali mesto na pobedničkom postolju ovogodišnjeg izdanja Evrolige.

Na poluvremenu je bilo “+6” za Litvance, ali odlučujući period meča je bila treća deonica. Žalgiris je tu četvrtinu dobio 28:13 i tako Moskovljanima zadao fatalan udarac. Pokušao je ruski tim da napravi veliki preokret, čak i prišao na samo 2 poena zaostatka, ali nije imao snage za više. Treba pomenuti i mladog Kulagina na čijim krilima je CSKA istopio zaostatak. Ruski reprezentativac je ubacio čak 12 poena u 4. periodu. On je i uzeo poslednji šut za CSKA na 5 sekundi do kraja, ali nije imao sreće.

U redovima Žalgirisa istakao se Jankunas sa 15 poena, toliko je dodao i Micić, a 14 je ubacio Ulanovas.

Kod ekipe iz Moskve najefikasniji su bili Hunter i Kulagin sa 14 pogodaka, Higins je postigao 12.