Velika pobeda Zvezde nakon -10 na poluvremenu

Šampion ABA lige je napravio veliki preokret u beogradskoj Areni i na krilima Milka Bjelice i Tejlora Ročestija savladao Makabi.

Makabi je bolje otvorio utakmicu, a šuterski je najraspoloženiji bio Džona Bolden na startu susreta. Bivši košarkaš FMPa je pogodio tri trojke u prvoj četvrtini, Dešon Tomas je pogodio tri šuta, pa su gosti nakon 10 minuta košarke vodili 19:24 u beogradskoj Areni. Zvezda ni u nastavku nije uspela da pronađe šut iz igre. Tejlor Ročesti je jedini uspeo da poveže tri šuta i tako smanji zaostatak na samo jedan poen(36:37), ali usledila je nova serija gostiju, ovaj put od 12:3, pa je na poluvremenu rezultat bio 39:49.

U nastavku, kao da je na teren izašla neka druga ekipa Zvezde. Izabranici Dušana Alimpijevića su sa mnogo više energije počeli drugo poluvreme, a šampiona Srbije su do preokreta vodili odlični Milko Bjelica i Tejlor Ročesti, tako da je nakon tri četvrtine rezultat bio 62:61.

U poslednjoj deonici je viđena prava drama. Četvrtu četvrtinu je trojkom otvorio Dešon Tomas, ali su Džejms Feldin i Tejlor Ročesti odgovorili. Usledila je rezultatska klackalica, a u poslednje dve minute se ušlo pri rezultatu 82:80. Odgovornost za goste je preuzeo Tomas i pogodio za 82:82, ali istom merom je odgovorio Ročesti. Usledili su poeni Džeksona iz prodora za novo poravnanje rezultata, ali na isti način je pogodio Ročesti na drugoj strani za novu prednost Zvezde, a gostima je preostalo 15 sekundi za izjednačenje rezultata ili prednost. Loptu je uzeo Dešon Tomas, ali Amerikanac je promašio šut za tri poena, pa su bodovi ostali u Beogradu. Na kraju, rezultat je bio 87:84 nakon pogođenog slobodnog bacanja Branka Lazića.

CRVENA ZVEZDA – MAKABI 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23)

Crvena zvezda: Radičević 3, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7, Dobrić 8, Feldin 19, Janković 0, Ročesti 22, Lesor 6, Jovanović 2, Bjelica 16

Makabi: Tomas 28, Rol 11, Kejn 4, Tajus 6, Dibartolomeo 2, Koen 0, Kol 4, Bolden 11, Parahovski 4, Džekson 14