Valensija lagano do pobjede, Dubljević bez milosti za Real

U okviru 27. kola Evrolige Valensija je ugostila Real Madrid. Ulogu favorita imali su gosti iz Madrida, ali ipak Dubljevićeva je bila zadnja.

Oba tima su dobro otvorila meč. Međutim, Valensija je ipak u jednom trenutku odmakla na čak sedam poena prednosti. Ubrzo je stigao odgovor Reala koji uspjeva da izjednači, a čak pred kraj i povede. Ipak, pobjeda u prvoj četvrtini pripala je Valensiji trojkom u završnici. Valensija ponovo bolje igra početkom druge četvrtine i pobjegla je na osam poena prednosti. Domaćin uspjeva da zadrži vodstvo do poluvremena, rezultat je bio 46-40.

I u nastavku gledamo sjajnu košarku. Valensija bolje otvara četvrtinu i odlazi na čak 13 poena prednosti. Real je ovu četvrtinu odigrao solidno, ali ipak nedovoljno pa je Valensija otišla na odmor sa deset poena prednosti. Ispostavilo se da je ova prednost dovoljna za pobjedu. Najzaslužniji za pobjedu Valensije bio je Bojan Dubljević. Postigao je 17 poena, a na to je dodao sedam skokova.

Valensija-Real Madrid  96-88 (22-21, 24-19, 24-20, 26-28)

ValensijaDubljević(17), Plajs(14), Martinez(13), Sastre(11), V. Rosom(10), Grin(7), Tomas(7), Dornekamp(6), Vives(6), Abalde(6)

Real MadridKampaco(17), Tejlor(17), Tompkins(14), Kozer(12), Kerol(9), Fernandez(8), Rendolf(6), Ajon(2), Tavares(2), Rejes(1), Rendl(0)