Uniks pao bez ispaljenog metka u Baskoniji

Izabranici Sita Alonsa su počistili Uniks sa parketa i tako još jednom potvrdili da su trenutno jedan od najboljih timova u Evropi. Konačan rezultat je bio 102:70.

Od prvih poena na susretu koje je postigao Johanes Vojtman pa do kraja meča, Baskonija je bila u prednosti koja je konstantno rasla a prva deonica je nakon koša Rodriga Buboe završila rezultatom 25:15. Tim iz Kazanja do kraja susreta niti jednom više nije prišao na jednocifren zaostatak. Buboa je nastavio da rešeta koševima sa distance i u drugoj četvrtini, Francuz je poluvreme završio sa čak 17 poena a Baskonia sa prednošću od isto toliko razlike(53:36).

U nastavku je viđena igra mačke i miša, Uniks je ličio na sve osim na evroligašku ekipu, Vojtman i Buboa su nastavili svoje savršeno veče a rezultat na kraju treće deonice je bio 77:50. Do kraja susreta, Baskonija je imala i maksimalnih +30(33:33) a konačan rezultat je bio 102:70.

Rodrig Buboa je odigrao najbolju utakmicu otkad je stigao u Baskoniju, meč je završio sa 29 poena dok je Johanes Vojtman upisao 14. U poraženom sastavu, poslovično najbolji je bio Kit Lengford sa 19 poena, Artjom Parahovski je skupio 13 a Pol Stol 11 poena.

Nakon 16 odigranih kola, španska ekipa ima 11 pobeda i nakon ovoga kola će sigurno zadržati drugu poziciju na tabeli. Klub iz Kazanja je ovim porazom prekinuo niz od tri uzastopne pobede u Evroligi a u narednom kolu u Rusiju stiže Bamberg. To će biti jako bitna utakmica za obe ekipe jer poraženi u tom susretu bi već nakon 17. kola mogao ostati bez realnih šansi za plasman u plej-of. Baskonija u narednoj rundi gostuju ekipi Darušafake u Istanbulu.