U neizvjesnoj utakmici Real savladao Himki

Zadnja utakmica na programu u četvrtak je bila između Reala i Himkija.

Prvu četvrtinu je otvorio Fabian Kozer sa brzih 6 poena. Odličnu odbranu je prikazala ekipa Reala nedozvoljavanjem otvorenih šuteva ekipi Himkija. Poslije njega Ljulj nastavio sa dvije vezane trojke. Na drugoj strani je Entoni Gil držao Himki u igri. Zanimljivo je to da su se za Himki u prvoj četvrtini uspjeli upisati samo 2 igrača, Gil i Bost. Četvrtina je završena prednošću Reala 19:12.

U drugu četvrtinu su obje ekipe ušle brže i izgledalo je kao da su se napokon zagrijali, te su ubacivali iz svih pozicija. Malkom Tomas htio pružiti podršku kakvu i nije dobijao Gil do početka druge četvrtine, ali Real je htio da završi posao što brže i ubacili su u brzinu više. Tomas je divno izblokirao Felipea Rejesa, pojavivši se niotkud i poslavši loptu nazadn a centar.  Himki je ponovo brzo ispunio bonus i ušao problem jer nisu smjeli igrati agresivniju odbranu na košarkašima Reala. Andrej Zubkov je sa klupe odigrao odličnu rolu i podigao ekipu Himkija koja je serijom 7:0 prišla na 5 razlike. Uz fantastičnu blokadu, treba napomenuti i prelijepu asistenciju Stefana Markovića za zakucavanje Malkoma Tomasa. Na poluvrijeme se otišlo prednošću Reala 41:35.

Treću četvrtinu je otvorio Džordan Miki sa 2 trojke, ali Rendolf i Kozer nisu htjeli da dopuste ekipi Himkija opuštanje i razigravanje. Entoni Gil je imao jedno monstruozno zakucavanje poslije hvatanja ofanzivnog skoka. Košarkaši Himkija su shvatili da bez Šveda se ne mogu ispucavati i pokušavati zabiti koš više od Reala, pa su učvrstili odbranu. Himki se totalno vratio u utakmci, čak i poveo, ali divan Alley-oop pas Ljulja za Gabriela Deka je donio novu prednost Realu i vodstvo na ulasku u posljednju četvrtinu 56:55.

Četvrtu četvrtinu su otvorili poeni Krokera, ali je poslije toga Stefan Marković napravio namjernu, poslije kojih je  je Kerol pogodio 2 slobodna i Rudi Fernandez je poslije toga pogodio još šut sa zvukom sirene, ali je Kroker ubrzo vratio trojku za jos jedan x na utakmici. Madriđani se nisu smjeli opuštati ni u četvrtoj četvrtini, pošto Himki nije želio popustiti sa pritiskom. Džej Si Kerol je pogodio jednu od ljepših trojki za +8, poslije duplog kruga oko blokova. Džordan Miki koliko je pomogao ekipi trojkama u trećoj, toliko im je pogoršao situaciju u četvrtoj četvrtini i Real se odlijepio na +10. Do kraja utakmice se nekim šutevima ekipa Himkija uspjela vratiti na -3, ali to nije bilo dovoljno. Utakmica je završena rezultatom 79:74.

Najefikasniji u ekipi Reala je bio Džej Si Kerol sa 15 poena, pratio ga je Kozer sa 13 poena, a u redovima Himkija najbolji su bili Toni Kroker i Entoni Gil sa po 16 poena.

Real je i dalje neporažen, a ovo im je sedma pobjeda, dok je Himkiju ovo 6 poraz i na omjeru 1:6 su.