Trojka Pere Antića za istoriju

U desetom kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde su načinili veliko iznenađenje i savladali Real u Madridu prvi put u ovom veku.

Na prve poene se čekalo skoro dve minute sve do prvog pucanja Zvezdine odbrane, nakon čega je Tavares ostao potpuno sam. Posle sporijeg starta meča utakmica je ušla u brži ritam a skoro cela prva četvrtina je protekla u egalu, sve do pred kraj kada je Real najviše zahvaljujuci kontrama i nestvarim Dončićem stekao prednost od pet poena na kraju prve četvrtine. (24-19)
Na početku druge deonice Zvezda je se vratila u meč najviše zahvaljujući raspoloženom Milku Bjelici i dobrom šutu sa distance. Do potpunog preokreta je došlo sredinom druge četvrtine kada je Ročesti vezao šest poena. Zvezda je nastavila da igra odlično pa je dobrom odbranom spustila Madriđane na samo šesnaest poena u drugom delu i poluvreme završila sa prednosti od sedam poena. (39:46)

Drugo poluvreme je otvorio Feldin sa dve vezane trojke i odveo crveno-bele prvi put na dvocifrenu prednost. Real se mučio u pozicionom napadu ali je kontrama uhatio rezultatski priključak ali posle tajmauta Dušana Alimpijevića gosti se vraćaju na dfocifrenu prednost. (47:57) Zvezda je nastavila da igra dobro pa je dobila i treću četvrtinu a pred poslednji period je imala plus devet.(58:67)
Real otvara serijom osam nula koji prekida trojkom Ročesti, a Zvezdu sa još dve trojke na sigurnu prednost vraća Dangubić. Domaćin je nastavio da pritiska Zvezdu i konačno stigao do izjednačenja(79:79) dve ipo minuta do kraja. Kerol i Kampaco su četiri puta faulirali Davidovca u jednom minuti time je Real ispunio bonus a Davidovac dao tri od četiri bacanja i poslap Zvezdu na plus tri minut ipo pre kraja. Ispostaviće se igrač odluke je bio Pero Antić koji je prvo odigrao odličnu odbranu na Dončiću a zatim i pogodio trojku za pobedu. Posle greške na izvođenju auta Real je potvrdio pobedu Zvezde.

Kozer 8, Rendl 3, Fernandez 10, Dončić 20, Mačiulis 0, Rejes 8, Kampaco 5, Santi 3, Kerol 12, Tavares 4, Tomkinks 10

Dangubić 6, Davidovac 7, Lazić 3, Antić 11, Dobrić 10, Feldin 10, Janković 0, Ročesti 18, Lesor 6 , Jovanović 0, Bjelica 16