TOP 16: Real bolji od Zvezde

U prvom kolu Top 16 faze Real pobedio Zvezdu u Beogradu. Crvena Zvezda – Real Madrid (12-15, 19-19, 14-24, 27-21).

U prvom meču u novoj godini crveno-beli košarkaši su poraženi. Gosti iz Madrida su slomili otpor Beograđana u trećem delu i nisu dozvolili Zvezdi da se vrati i igru. Prvo poluvreme je obeležila rezultatska klackalica. Zvezda je vodila na početku 5-4 ali je Real dobio prvu četvrtinu 12-15, zatim je Zvezda ponovo vodila 21-20 da bi Madriđani ubrzo povratili prednost i zadržali je do kraja poluvremena. U drugom delu Zvezda je opet povela 42-40, ali nije imala dovoljno snage da poveća prednost. Tada sledi serija Reala 16-1, i od tog šoka Zvezda se nije povratila. Najubedljivije vođstvo Real Madrid je imao početkom četvrte četvrtine +18(47-65), Zvezda je u poslednjem minutu smanjila na -5(72-77) ali nije bilo dovoljno vremena da preokrene. U narednom kolu Zvezda gostuje u Izraelu, dok će Real ugostiti Galatasaraj.

ZVEZDA: Cirbes 13+6sk, Mitrović 13+3as+2sk, Kalinić 10+7as+6sk, Marjanović 9+7sk, Lazić 8+3sk.
REAL MADRID: Fernandez 15+6sk+4as, Rejes 13+3sk, Rodrigez 12+7as, Noćioni 9+5sk.