Tatari poniženi u Pireju

Olimpijakos je u okviru 11. kola Evrolige demolirao Uniks rezultatom 88:59(24:16, 19:12, 25:14, 20:17).

Poenima Kostasa Papanikolaua i Nikole Milutinova domaćin je odlično otvorio meč i poveo sa 6:0 a tu prednost su uvećali i do velikih +13(22:9) već u prvoj četvrtini nakon poena Meta Lodžeskog uz faul Orlanda Džonsona. Gosti su nakon poena Latavijusa Vilijamsa prišli na 24:20 ali to je najbliže što su bili do kraja susreta. Usledila je nova serija grčkog tima od 9:0 i do kraja poluvremena se razlika samo povećavala, na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 43:28.

U drugom poluvremenu ista priča, na parketu je postojala samo jedna ekipa a razlika je samo rasla, u jednom momentu pred kraj susreta je iznosila i +35(80:45). Konačan rezultat je bio 88:59.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili Met Lodžeski i Erik Grin sa po 15 poena, Kostas Papanikolau je dodao 12 a dvocifreni su još bili Jorgos Printezis sa 11 odnosno Vasilis Spanulis sa 10 poena. Kod gostiju, jedini vredan spomena je Kit Lengford koji je utakmicu završio sa 25 poena.

Olimpijakos će ostati na četvrtoj poziciji nakon ove pobede sa sedam pobeda i četiri poraza dok je Uniks nakon ovog poraza ostao prikovan za dno tabele zajedno sa Galatasarajem i Bambergom koji imaju identičan skor od tri pobede i osam poraza. U narednom kolu Crveno-beli iz Pireja gostuju Žalgirisu u Kaunasu dok će Uniks u Kazanju pokušati da savlada Baskoniju.